Ogłoszenia duszpasterskie 13.06.2021 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2021

1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii doroczny odpust ku czci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Z racji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. być w łasce uświęcającej bez przywiązania do jakiegokolwiek grzech, pomodlić się w intencjach Papieża i przyjąć Komunię Świętą. Przed Mszą świętą zwaną sumą odpustową o godz. 12.00 odsłonimy i poświęcimy figurę Pana Jezusa zamocowaną na krzyżu w głównym ołtarzu naszej kaplicy. Figurę wyrzeźbił i ofiarował nasz parafianin Pan Franciszek Ryczek.  Za powyższy dar składamy Panu Franciszkowi serdeczne Bóg zapłać i ofiarujemy modlitwę w Jego intencji i całej rodziny. Dzisiaj również z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi RADA DUSZPASTERSKA. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  2. We wtorek 15 czerwca 2021 r. o godz. 16.15 spotkanie obowiązkowe wszystkich naszych katechetów w salce za zakrystią.
  3. Również we wtorek 15 czerwca 2021 r., spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 18.45 w salce za zakrystią.
  4. We wtorek połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W środę 16 czerwca o g. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Mszy świętej wystawienie i półgodzinna comiesięczna modlitwa w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Również w środę 16 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji dzieci należących do chóru ‘Perełki” w 15 rocznicę ich powstania. Zapraszamy na modlitwę i koncert.
  7. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Z dniem 20 czerwca 2021 r. dyspensy zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
  8. W przyszłą niedzielę 20 czerwca o godz. 12.00 będzie uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 18. Spotkanie dzieci i próba w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18.45, w czwartek 17 czerwca o godz. 18.45, w piątek 18 czerwca o godz. 18.45, spowiedź w sobotę 19 czerwca o godz. 9.00. Wszystkie dzieci z klasy trzeciej Szkoły podstawowej nr 18 – serdecznie zapraszamy.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Legionowej 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł, Pani Elżbieta Giej 200 zł., Państwo Małgorzata i Adam Kowalikowie 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. M.in. w Gościu Niedzielnym opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek, a także reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed 100 laty dokonano aktu ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w Niedzieli – Polska Ponownie Poświęcona, Jak i Kogo Głosimy?, Święty Józef to Potrafił, Nie Chcemy Rozwodu naszych dzieci i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Zapraszamy do zakupu i czytania.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Kaczmarski, lat 70 z al. Racławickich, śp. Jadwiga Opolska, lat 86 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 14 czerwca o g. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….