Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 września 2020

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, którego hasłem jest wezwania „ Budujmy Więzy” oraz kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi nasza grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcamy do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00. 16.45  i 18.00. Odpust u OO. Dominikanów, g. 17.00.
  4. W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 21, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w sobotę 26 września 2020 r.
  5. W środę o godz. 18.40 spotkanie dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 21, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w niedzielę 27 września 2020 r.
  6. We wtorek, 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Msze święte o godz. 7.00, 16.45 i 18.00.
  7. 15 września to również „Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku”. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  8. We wtorek, 15 września o godz. 18.40 Katecheza biblijna – zapraszamy.
  9. W czwartek 17 września 2020 r. w 81 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  10. W czwartek 17.09. 2020 r. na godz. 17.15 zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, na celebrację liturgiczną, która rozpocznie ich przygotowanie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. UWAGA ! Jest to ostateczny termin do zapisania się i rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2021.
  11. W czwartek 17 września o g. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego, im. Nauczycieli Tajnego nauczania.
  12. W piątek 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  13. W piątek 18 września o g. 10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
  14. W niedzielę 20 września 2020 r. o g. 10.30 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja.
  15. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, Legion Maryi, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Mężczyzn Św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.
  16. Wszystkie chętne dziewczynki od klasy 3 Szkoły podstawowej, które chciały by śpiewać w dziecięcej scholii „Goralki” zapraszamy na próby scholi, które odbywają się w soboty o godz. 9.30 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  17. Wszystkie chętne dzieci, dziewczynki i chłopców od klasy III Szkoły podstawowej zapraszamy również na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które prowadzi S. Noemia. Spotkania odbywają się w sobotę o g.15.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  18. Zapraszamy również młodzież od klasy VII Szkoły podstawowej do śpiewu w scholi młodzieżowej „Goralki”, spotkania  w soboty o godz. 11.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  19. Zapraszamy również dorosłych do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy o godz. 17.30 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  20. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  21. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 zł, mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  22. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  23. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Szporko, lat 93 z ul. Legionowej, śp. Marek Mazur, lat 63 z ul. Dubois, pogrzeb w środę 16 września o godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”