Ogłoszenia duszpasterskie 13.12.2020 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020 r.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy Gaudete – ,,Radujcie się”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): ,,Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.
  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu, rodziny z naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  3. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy coroczne Rekolekcje Adwentowe i potrwają do środy 16 grudnia. Poprowadzi je – Ks. Płk Stanisław Gulak, którego serdecznie witamy. Program dnia od poniedziałku do środy, Msze święte z naukami o godz. 6.15, 9.00, 15,00 16.30 i 18.00.
  4. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o godz. 16.00 dla małych dzieci. W ten sposób w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 6, 15 i 17 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  5. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są z racji II niedzieli miesiąca na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera Rada Duszpasterska z naszej parafii. Za  wszelkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  6. We wtorek 15 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 – Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła – zapraszamy.
  7. W środę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  8. W środę 16 grudnia zapraszamy na Mszę  świętą o godz. 9.00 w intencji ks. kanonika Leona Pietronia z okazji 65 rocznicy święceń kapłańskich.
  9. Od środy 16 grudnia o godz. 17.40 rozpoczniemy Nowennę Bożonarodzeniową.
  10. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać. Wydawanie żywności dla potrzebujących będzie we wtorek 22 grudnia o godz. 16.30.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł, 100 zł, – na kościół z okazji kolędy, 200 zł na kościół z okazji kolędy z ul. Księżycowej, mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 250 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  12. W naszej parafii są już do nabycia poświęcone opłatki na Święta Bożego Narodzenia. Z racji pandemii koronawirusa są do nabycia przed kościołem i w zakrystii.
  13. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji świąt Narodzenia Pańskiego w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Henryk Jerzy Kukier, lat 90, z ulicy Szarych Szeregów, śp. Andrzej Czernicki, lat 68 z ul. Czystej, śp. Krzysztof Rakowski, lat 71 i Elżbieta Rakowska, małżonkowie, 50 lat temu we wrześniu zawarli małżeństwo sakramentalne, pogrzeb w środę 16 grudnia o godz. 12.00 u nas w kaplicy, a później złożenie do grobu na cmentarzu przy ul. Lipowej.  Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.