Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

14 lutego 2021

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.15. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
  4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Wielkiego Postu w naszej parafii Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.25 a w niedziele  o godz. 17.30 Gorzkie żale. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w zlaicyzowanym dziś świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia. Niech on przypomina, zwłaszcza wrogom Kościoła, że największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie krzyża: „W krzyżu miłości nauka”.
  5. We wtorek 16 lutego o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  6. W piątek 19 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Ks. Konrada Koczana pochodzącego z naszej parafii z okazji imienin i urodzin.
  7. W sobotę 20 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Leona Pietronia z okazji imienin i 91 urodzin.
  8. W sobotę 20 lutego o godz. 9.00 przymiarka strojów komunijnych dzieci z klas III szkoły podstawowej nr 18, o godz. 9.40 przymiarka strojów komunijnych dzieci z klas III szkoły podstawowej nr 21, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 300 zł., z ul. Skautów 300 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na budowę kościoła na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.
  11. Dzisiaj w II niedziela miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  12. W naszej parafii trwają jeszcze wizyty indywidualne na zaproszenie parafian w ramach Wizyty Duszpasterskiej zwanej również kolędą. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za zaproszenia i ofiary, które z racji spotkania kolędowego – wizyty duszpasterskiej składacie w kaplicy do puszki przy ołtarzu, w kancelarii parafialnej, czy bezpośrednio na konto parafialne na dalsze prace przy budowie naszego kościoła. Bóg zapłać.
  13. W przyszłą niedzielę 21 lutego zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Fundusz Wschodni – Caritas.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teodora Kołodyńska, lat 102 z ul, Głowackiego(DPS), śp. Stanisława Szafran, lat 87 z ul. Głowackiego, śp. Bogumiła Rukasz, lat 84 z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 16 lutego o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….