Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Przypominam, że w naszej parafii w każdy piątek wielkiego postu o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową z udziałem dzieci, a o godz. 17.25 z udziałem wszystkich, w niedziele o godz.17.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali.
  2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w tym tygodniu w czwartek 18 marca i potrwają do soboty 20 marca b.r. W czwartek Msze święte z nauką dla wszystkich o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W piątek i sobotę o godz. 7.00, 9.00. 16.30 i 18.00. Spowiedź przed i w trakcie Mszy świętej. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Dobosz – kapelan Szpitala Wojskowego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. /goral.diecezja.lublin.pl/ Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.
  3. W związku z rekolekcjami wielkopostnymi w piątek 19 marca na drogę krzyżową z udziałem dzieci zapraszamy na godz. 16.00, na godz. 17.30 z udziałem wszystkich. W niedzielę na Gorzkie Żale na godz. 17.30. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  4. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza chór Stella Maris. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościół i przeprowadzoną zbiórkę przez chór Stella Maris, który zaprasza w przyszłą niedzielę na swój koncert.
  5. Chór Stella Maris serdecznie zaprasza na koncert muzyki pasyjnej ,,Stabat Mater Dolorosa” w niedzielę 21 marca 2021 r. o godz. 11.30 w naszym kościele. Koncert będzie również transmitowany na żywo na parafialnym kanale YouTube. W programie utwory pasyjne różnych epok.
  6. W poniedziałek 15 marca o godz. 17.00 kolejne spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej w salce przy ul. Skautów 3.
  7. We wtorek 16 dzień miesiąca modlitwa o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  8. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Józef Wróbel, pamiętajmy w modlitwie.
  9. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł., z ul. Puławskiej 100 i 200 zł., z ul. Zuchów 400 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. . Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Zenon Tokarski, lat 81 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 15 marca, o godz.12.00, cmentarz przy ul. Lipowej , śp. Klementyna Purwin, lat 58 z ul. Skautów, pogrzeb w piątek 19 marca, godz. 12.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….