Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2024 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024

1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane do wszystkich wiernych.   Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii. Temat przewodni XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego to: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
  2. W dniu dzisiejszym comiesięczna zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Legion Maryi. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.
  3. W niedzielę 21 kwietnia 2024 r. młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, przyjmie dary Ducha Świętego na Mszy świętej o godz. 12.00 z rąk ks. bpa Mieczysława Cisło. Bezpośrednie przygotowania kandydatów do bierzmowania będą w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.35, a w piątek o godz. 17.00 przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny tydzięń modlitwy o powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na Archidiecezjalny Dzień Rodziny, który będzie miał miejsce w Wąwolnicy w dniu 23 czerwca 2024 r. na który już dzisiaj wszystkie rodziny zapraszamy.
  6. W sobotę 25 maja o godz. 17.00 – pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2025 roku oraz pierwsza celebracja, czyli czuwanie modlitewne młodzieży rozpoczynającej przygotowania do bierzmowania. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Zapisy i składanie deklaracji, po które należy zgłosić się  do kancelarii parafialnej rozpoczynamy od dzisiaj.
  7. Na placu kościelnym stanął kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielonej. Zachęcamy do przynoszenia tych rzeczy do kontenera.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., na drzwi kościoła 100 zł., na drzwi kościoła z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Legionowej 100 zł., Pani Janina Wójcik 100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  10. Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”