Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023 r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja 2023

1.  Trwa miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. W naszej parafii jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.40. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
  2. Dzisiaj o godz. 18.55 Nabożeństwo Fatimskie – serdecznie zapraszamy.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Rada Duszpasterska. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na budowę naszego kościół i zbierającym ofiary.
  4. We wtorek 16 maja święto – Świętego Andrzeja Boboli – męczennika, patrona polski.
  5. W środę 17 maja Instytut Historii KUL, Fundacja Cultura Memoriae, Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie zapraszają na Konferencję naukową z cyklu „Święci, błogosławieni i kandydaci na ołtarze z KUL-u” Biskup Władysław Goral (1898-1945) Badania naukowe – kult – sztuka
    Program
    9.00: Msza święta – przewodniczy ks. prof. Mirosław Sitarz, Prorektor ds. Administracji (kościół akademicki)
    9.45: Otwarcie wystawy pt. „Teraz przyszedł czas”. Błogosławiony biskup Władysław Goral (Patio CJPII)
    10.00: Otwarcie konferencji (Centrum Transferu Wiedzy, aula 114)
    10.15: Inscenizacja pt. „Nie gub okazji, aby czynić dobro” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej
    im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie
  6. Również w środę 17 marca o godz. 18.00 Msza święta z prośbą o uzdrowienie, a po Mszy świętej modlitwa i uwielbienie Boga.
  7. W przyszłą niedzielę 21 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystąpią do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej. W piątek 19 maja o godz. 16.45 spowiedź dzieci wraz  z rodzinami. W czasie uroczystości pierwszej rocznicy I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem wjazd od ul. Popiełuszki, pomiędzy remontowanym ogrodzeniem, a kościołem.
  8. Próba dzieci przystępujących do  I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 18 w dniu 28 maja o godz. 12.00  będzie w środę 17 maja o godz. 19.00.
  9. W czwartek 18 maja obchodzić będziemy 103 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Msza święta dziękczynna za dar Jego życia i pontyfikat będzie o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Pana Bogu za Papieża – Polaka. Zachęcamy również by przystroić nasze domy, balkony, czy okna np. flagami papieskim, czy biało żółtymi kolorami i wizerunkiem naszego świętego.
  10. We wtorek 16 maja na godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas VIII oraz młodzież z szkół średnich do powstającej w naszej parafii grupy młodzieżowej.
  11. W czwartek 18 maja na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas IV – VII szkół podstawowych, do powstającej w naszej parafii grupy dziecięcej, ewangelizacyjno – modlitewną „ARKA PANA”
  12. W sobotę 27 maja o godz. 17.00 – pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2024 roku oraz pierwsza celebracja, czyli czuwanie modlitewne młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili.  Zapisy i składanie deklaracji po które należy zgłosić się do kancelarii parafialnej rozpoczęliśmy 23 kwietnia i potrwają do 27 maja b.r.
  13. Nasza parafia w tym roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 09.2023 r. koszt 4600 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy – ostatni tydzień na zapisy.
  14. W dniu wczorajszym o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się przepiękny koncert AVE MARIA, we którym m.in. wziął udział nasz chór Stella Maris z dyrygent Panią Barbarą Cedrowską. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się i pomogli w przygotowaniu koncertu w sposób szczególny Pani Wandzie Skrzypczak, Pani Elżbiecie Rakowskiej, S. Zycie Koperwas, Pani Annie Sałamacha, Pani Magdalenie Grzelak,  Pani Elżbiecie Skalskiej, Pani Elżbiecie Wójtowicz, Panu Wojciechowi Chrapowickiemu, Panu Piotrowi Jopkowi, Panom Dariuszowi i Krzysztofowi Wardom.
  15. W ramach porządków wiosennych na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zrzute pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp. Zbieramy również złom.
  16. Na placu kościelnym stanął kontener na niepotrzebną odzież, buty, zabawki, itp. które zasilą Bractwo Miłosierdzia, im. Św. Brata Alberta dla bezdomnych i potrzebujących z ul. Zielone.
  17. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 200 zł., Pan Kazimierz Goral 1200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Krystyna Pietrzela, lat 72,  z ul. Szarych Szeregów. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….