Ogłoszenia Duszpasterskie 14.06.2020 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

14 czerwca 2020

1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii doroczny odpust ku czci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Z racji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. być w łasce uświęcającej bez przywiązania do jakiegokolwiek grzech, pomodlić się w intencjach Papieża i przyjąć Komunię Świętą. Dzisiaj również z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi RADA DUSZPASTERSKA. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  2. Jutro o g. 7.30 Msza święta w intencji uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej nr 18, Szkoły Podstawowej nr 21, Prywatnej Szkoły Podstawowej, im. Królowej Jadwigi oraz wszystkich uczniów klas VIII z naszej parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i naszego patrona błogosławionego biskupa Władysława Gorala na czas egzaminów.
  3. We wtorek 16 czerwca o g. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. W czasie tej Mszy świętej będziemy modlić się w intencji ks. kan. dr Stanisława Rojka z okazji 57 rocznicy święceń kapłańskich.
  4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy. Strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Procesja  z Najświętszym Sakramentem po naszym placu przy kościele odbędzie się  po Mszy Świętej o g.18.00. Pierwszy ołtarz prosimy o zrobienie Radę Parafialną, drugi ołtarz prosimy o zrobienie Legion Maryi, trzeci ołtarz prosimy o zrobienie Siostry Sercanki, czwarty ołtarz prosimy o zrobienie Kółka Różańcowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci I komunijne i od I rocznicy Komunii Świętej w strojach komunijnych do sypania kwiatków. W tym miejscu dziękujemy za przygotowanie przez wymienione grupy parafialne pięknych 4 ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała oraz wszystkim za udział w procesji.
  5. W piątek 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O g. 18.00 modlić się będziemy za Siostry Sercanki z okazji ich patronalnego święta. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. W piątek o g. 18.45 spotkanie przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, który młodzież będzie mogła przyjąć w sobotę 20 czerwca o godz. 16.00 z rąk Ks. Bpa Mieczysława Cisło, który w tym roku obchodzi 50 – lecie święceń kapłańskich. Zapraszamy – obecność obowiązkowa.
  7. W przyszłą niedzielę 21 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. kan. Konrada Dobrowolskiego z okazji 50 rocznicy święceń kapłańskich.
  8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za ufundowanie dla naszej parafii 3 ornatów do sprawowania Mszy świętej z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej, Św. Michała Archanioła i Chrztu świętego Jezusa Chrystusa. Pani Aldonie Borowiec, jej synowi Dawidowi oraz mamie. Bóg zapłać.
  9. Jutro połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Od początku epidemii koronawirusa Covid 19 modlimy się na różańcu o ustanie pandemii. Od 8 czerwca modlimy się na różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o g. 17.00, który kończymy nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Prośmy jak najczęściej, nie tylko  w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych. Do codziennego prowadzenia różańca zapraszamy przedstawicieli poszczególnych grup będących w naszej parafii wg ustalonego porządku.
  11. Do końca miesiąca czerwca zapraszamy do kancelarii parafialnej, uczniów obecnych klas VII Szkół Podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili, aby wziąć formularz i zapisać się na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 r., które rozpocznie się we wrześniu b.r.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Skatów 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.