Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 sierpnia 2022

1. W dniu dzisiejszym w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem. Módlmy się dzisiaj za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
  2. W miesiącu sierpniu tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które jutro ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy naszych żołnierzy Matce Bożej.
  3. Jutro, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na uroczystą liturgię do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy Świętych o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
  4. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel i przeprowadzaną zbiórkę Radzie Duszpasterskiej.
  5. Jutro na Mszy świętej o godz. 12.00 będzie poświęcenie stojącej przy ołtarzu figury Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – wyrzeźbionej przez naszego parafianina Pana Franciszka Ryczka.
  6. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. Środki w ten sposób zebrane zostaną przekazane na budowę kościoła. Zbieramy do czwartku 19 sierpnia 2022 r.
  7. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże w czasie żniw.
  8. W dniach 18 – 21 sierpnia 2022Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje X edycję  Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie SMAL.  Na tegorocznym SMAL będą obecni: Ks. Rafał Główczyński SDS w Internecie znany jako „Ksiądz z Osiedla” oraz zespół „NiemaGotu” twórcy hymnu Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni miłosierni”.  Szczegóły na https://smal.lublin.pl/zapisz-sie/ oraz na plakatach i broszurach w parafiach.
    Wszelkich informacji udziela ks. Emil Mazur – tel. 500 517 717, dyrektor Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskie.
  9. W środę 17 sierpnia o godz. 18.30 zapraszamy mężczyzn do pomocy w przeniesieniu ławek z auli pod kościołem na górę do kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 150, 500 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Janina Marciniak, lat 95, z ul. Puławskiej, śp. Janina Wieruszewska, lat 88, z ul. Głowackiego 26, pogrzeb w środę 17 sierpnia o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….