Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

15 marca 2020

Kochani Parafianie i Goście!

W związku z ogłoszeniem przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w trosce o Wasze bezpieczeństwo, gorąco prosimy, aby we Mszach świętych niedzielnych uczestniczyli przede wszystkim krewni i najbliższa rodzina osób, za które sprawowana będzie Eucharystia.

Nasza prośba podyktowana jest decyzją Władz Państwa o zakazie zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób. Kierując się zaleceniami, prosimy osoby obecne w kościele o zajmowanie miejsc w ławkach  w odpowiedniej odległości od innych uczestników Mszy świętej.

Przypominamy jednocześnie o dyspensie od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej udzielonej przez ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika do dnia 29 marca 2020 r. i możliwości duchowego łączenia się poprzez środki masowego przekazu. Jednocześnie przypominamy, aby udział w transmisji telewizyjnej czy radiowej  był właściwy  i godny. Wedle możliwości zdrowotnych przyjmijmy takie postawy i zachowanie jak w czasie Mszy świętej w kościele.

Zapewniamy o ciągłej modlitwie w Waszej i Naszej intencji oraz ustania pandemii. Codziennie, po każdej Eucharystii słowami Suplikacji „Święty Boże….” prosimy Boga o szybkie ustanie pandemii oraz ochronienie Polski, wszystkich rodaków oraz całego świata od koronawirusa.

Prosimy wszystkich naszych Parafian i Gości o codzienną modlitwę na różańcu w Waszych domach przy zapalonych gromnicach o godz. 20.30. My kapłani modlimy się na różańcu w naszym kościele przed Najświętszym Sakramentem również o godz. 20.30.

Prosimy również naszych Parafian i Gości o włączenie się w post o chlebie i wodzie w środy i piątki Wielkiego Postu. Dotyczy to oczywiście osób pełnoletnich.

Z błogosławieństwem i darem modlitwy
Wasi Duszpasterze

1. Czas epidemii, w jakim przyszło nam żyć, jest dla nas bez wątpienia czasem próby a zarazem refleksji nad kruchością naszego życia. Mamy prawo do lęku, który w tym wypadku jest czymś naturalnym, ale nie ulegajmy panice, bo ta nie służy naszemu dobru. Potrzebna jest nam przede wszystkim roztropność i spokój. Nie dawajmy wiary wszystkim „informacjom”, które do nas docierają, a które często są pustymi plotkami. Słuchajmy informacji przekazywanych przede wszystkim przez nasz rząd. Ci, którzy nie muszą wychodzić, niech pozostaną w domu. Ponadto dzisiaj, jeśli się uda będziemy transmitować Gorzkie Żale o godz. 17.30, następnie Mszę świętą o godz. 18.00 oraz od jutra Mszę świętą o godz. 18.00 i w piątek o godz. 17.25 Drogę Krzyżową na parafialnym facebooku.

Gdyby ktokolwiek wiedział (lub sam był w takiej potrzebie) o osobach samotnych, niepełnosprawnych, starszych lub o kimkolwiek potrzebującym pomocy (szczególnie z grupy ryzyka zarażeniem) w zrobieniu zakupów lub innych czynnościach życia codziennego, w których ktoś te osoby mógłby wyręczyć to prosimy o bezpośredni kontakt z duszpasterzami w zakrystii, kancelarii parafialnej, mailowo (m.nakonieczny@diecezja.lublin.pl) lub telefonicznie (602682370).

1. Ponadto przypominamy, że kancelaria parafialna będzie czynna bez zmian. Jednakże w związku z epidemią zalecamy kontakt z duszpasterzami jedynie w bardzo ważnych i koniecznych sprawach.
  2. Trwa Wielki Post włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu poprzez nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 i  o godz. 17.25, a w niedzielę o godz. 17.30 w nabożeństwo Gorzkich żali w kościele lub w domu zachowując wytyczne naszego rządu o zgromadzeniach do 50 osób. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także  o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Jutro 16 dzień miesiąca modlitwa o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  4. W czwartek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Józef Wróbel, pamiętajmy w modlitwie.
  5. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marian Kępa, lat 85 z ul. Skautów. Polećmy go, zmarłych na koronawirusa i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….