Ogloszenia duszpasterskie 15.05.2022 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

15 maja 2022

1. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. W naszej parafii jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.40. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
  2. Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na tegoroczny “Marsz dla Życia i Rodziny”, który w Lublinie odbędzie się dzisiaj – 15 maja 2022 r. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie o godz. 14.30 koncertem pt.: „Solidarni z Ukrainą„. Następnie uczestnicy wyruszą do Archikatedry, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla.
    Więcej na: www.archidiecezjalubelska.pl Tego dnia w trakcie Mszy św. w archikatedrze   będą wystawione relikwie św. Joanny Beretty Molla, w 100 rocznicę jej urodzin i 60 rocznicę śmierci. Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie na Mszę św. przybędzie z ikoną Świętej Rodziny. W tym dniu rozpocznie się peregrynacja ikony w domach rodzin należących do Domowego Kościoła i w domach innych rodzin zainteresowanych peregrynacją. Program: godz. 14.30 – koncert pt.: Scena pełna życia /na dziedzińcu KUL/, godz. 16.00 – wymarsz do archikatedry, godz. 17.00 – Msza św. w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla
  3. W przyszłą niedzielę 22 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 przystąpią do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej. W sobotę 21 maja o godz. 9.00 spowiedź dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej wraz  z rodzinami. Natomiast  w czwartek  19 maja zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej na godz. 18.45 do posprzątania kaplicy, umycia okien oraz  prac porządkowych wokół kaplicy i kościoła. Prosimy  również o zabranie za sobą odpowiednich środków i sprzętu. Za pomoc już dziś z góry dziękujemy. W czasie uroczystości pierwszej rocznicy I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem wjazd od ul. Popiełuszki, pomiędzy ogrodzeniem, a kościołem.
  4. Kolejna próba dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 18 w poniedziałek 16 maja o godz. 17.00 i w czwartek 19 maja o godz. 18.30.
  5. Pierwsza próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr. 2  w poniedziałek 16 maja o godz. 18.30, w środę o godz. 18.30.
  6. Kolejna próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr. 1  we wtorek 17 maja o godz. 18.30, w piątek 20 maja  o godz. 18.30.
  7. W sobotę 21 maja o godz. 18.30 – pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2023 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 4 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie od g.19.00 czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  8. We wtorek 17 maja 2022 r. o godz. 19.00 zapraszamy na Nabożeństwo Majowe przy kaplice, przy ul. Ogródkowej.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 100 zł., z ul. Junoszy 50 zł., z ul. Puławskiej 100 i 300 zł., z ul. Głowackiego 600 zł., Pani Krystyna Mazur 300 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Zofia Prażmo, lat 91,  z ul. Głowackiego, śp. Krystyna Maria Nyrka, lat 89, z al. Racławickich, pogrzeb we wtorek 17 maja o g.10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….