Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019 r.

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – ,,Radujcie się”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): ,,Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
  2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
  3. Serdeczne zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15 oraz w sobotę o 16.30 dla małych dzieci. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 6, 14 i 16 zł. Niech na każdym wigilijnym stole one zapłoną.
  4. Jutro o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  5. We wtorek 17 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 – Katecheza biblijna – zapraszamy.
  6. W piątek 20 grudnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 w intencji ks. kanonika Leona Pietronia z okazji 64 rocznicy święceń kapłańskich.
  7. Od poniedziałku 16 grudnia o godz. 17.40 rozpoczniemy Nowennę Bożonarodzeniową.
  8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w najbliższy czwartek 19 grudnia i potrwają do soboty 21 grudnia. Poprowadzi je – ks. Marek Szołdra – kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Program dnia: godz: 6.15, 9.00, 16.30, 18.00, 19.15.
  9. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać. Wydawanie żywności dla potrzebujących będzie w sobotę 21 grudnia od godz. 10.00.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 100 zł, mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 340 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  11. Opłatki na Święta Bożego Narodzenia są do nabycia w zakrystii.
  12. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego w sobotę 21 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Teofil Urbański, lat 86 z ul. Puławskiej. Pogrzeb we wtorek 17 grudnia o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy go i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek …”