Ogłoszenia duszpasterskie 16.01.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

16 stycznia 2022

1. W dniach 18 – 25 stycznia 2022 obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).
    W naszej archidiecezji centralne nabożeństwo odbędzie się we wtorek, 18 stycznia 2022 o godz. 17.00 w lubelskiej archikatedrze.
  2. Jutro 17 stycznia o godz. 18.30 kolejne spotkanie grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a we wtorek 18 stycznia o godz. 18.30 spotkanie grupy II.
  3. W środę 19 stycznia wypadają imieniny ks. proboszcz Mariusza Nakoniecznego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
  4. W piątek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  5. Rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych kolejne spotkanie w sobotę 22 stycznia o godz. 19.00 w salce za zakrystią. Narzeczonych zapraszamy.
  6. Przyszłą niedzielę 23 stycznia 2022 r., obchodzić będziemy jako Niedzielę Słowa Bożego.
  7. W tym roku w kwietniu nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 20 – 29 kwietnia 2022 r. Koszt 350 euro + 1200 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do 30 stycznia 2022 r.
  8. W czwartek 20 stycznia o godz. 17.00 w salce za zakrystią spotkanie dzieci należących do dziecięcej scholi „Goralki” oraz dzieci chętnych do śpiewania w scholi. Zapraszamy.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i L’osservatore Romano.
  10. Chór STELLA MARIS zaprasza na koncert kolęd pt.”Puer Natus…” 23 stycznia 2022 r. Niedziela godz. 17.15 w naszej kaplicy. Wystąpią: Chór dziecięcy PEREŁKI ze Szkoły Podstawowej nr 21, im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Chór STELLA MARIS z parafii Bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie, Zespól Instrumentalny – muzyków i uczniów lubelskich szkól muzycznych, Dyrygent – Barbara Cedrowska. Serdecznie zapraszamy. Transmisja live również na kanale Youtube parafii Bł. Bpa Władysława Gorala.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafii, w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 200 zł., z ul. Puławskiej 200, 200 i 200 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Wizyta Duszpasterska – Kolęda.

W tym roku wizytę duszpasterską – kolędową rozpoczęliśmy w wersji hybrydowej tzn. poprzez tradycyjną wizytę w domach oraz poprzez nabożeństwa w kaplicy. Wizyty w domach rozpoczęliśmy od 3 stycznia 2022 r. Rodziny, które chcą przeżyć kolędę w sposób tradycyjny prosimy o zgłoszenie zaproszenia dla księży do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie  do 30 stycznia 2022 r.

Natomiast nabożeństwa w kaplicy będą sprawowane do 22 stycznia 2022 r. Spotkanie rozpoczyna się  o godz. 17.00 Mszą świętą specjalnie dedykowaną  w tym dniu naszym mieszkańcom pochodzącym z wyznaczonych wg grafiku ulic. W czasie Mszy świętej modlimy się o Boże błogosławieństwo na kolejny 2022 rok dla naszych rodzin i domów w których mieszkamy. Słuchamy słowa Bożego, odmawiamy specjalną modlitwę zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą oraz możemy zabrać przygotowaną w buteleczkach poświęconą wodę, którą po powrocie do domu poświęcimy nasze mieszkania.  Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjść    w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście w jednym z terminów między 10, a 22 stycznia br. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie na budowę kościoła m.in. w kaplicy do puszki przy szopce. W tym roku szczególnie na dach naszego kościoła. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Alina Czarnacka, lat 99 z al. Racławickich, pogrzeb 17 stycznia, godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Barbara Michalina Piwowarska, lat 91, pogrzeb 21 stycznia, godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….