Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 kwietnia 2023

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej kaplicy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
  3. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele katolickim w Polsce już po raz 79. Tydzień Miłosierdzia – 16-23 kwietnia 2023 r. Jego hasłem będą słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
  4. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w ramach obchodów Dnia Dobra zaprasza w sobotę, 22 kwietnia 2023 r., na Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Litewskim w Lublinie. Dzień Dobra to święto pomagania, święto wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w działania Caritas w całej Polsce na rzecz osób potrzebujących. Lokalna edycja ogólnopolskiego święta, obchodzonego po raz drugi, jest okazją do zaprezentowania wielości sposobów i przestrzeni pomocy świadczonej przez największą polską organizację dobroczynną, a także do wspólnej celebracji przesłania, że #DobraJestWięcej!  W czasie pikniku przewidziano wiele atrakcji: to m.in. animacje dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, popcorn, ogromne bańki mydlane, kiełbaski z grilla, dmuchany zamek, pomiar ciśnienia i cukru, Anielska Kawiarenka. Chętni mogą zaangażować się jako WOLONTARIUSZE w przygotowanie i przebieg wydarzenia. W tym celu należy skontaktować się z koordynatorem wolontariatu – Wiktorem Harasimiukiem pod numerem telefonu: 668-770-774. Szczegóły na plakacie.
  5. W czwartek 20 kwietnia na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas IV – VII szkół podstawowych, które chcą należeć i tworzyć nowo powstającą w naszej parafii grupę dziecięcą, ewangelizacyjno – modlitewną.
  6. W sobotę 22 kwietnia 2023 r. młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, przyjmie dary Ducha Świętego na Mszy świętej o godz. 10.00 z rąk ks. bpa Mieczysława Cisło. Bezpośrednie przygotowania kandydatów do bierzmowania będą w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30, a w piątek o godz. 17.00 przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
  7. Przyszła trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce będzie obchodzona jako kolejna Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej XV Tydzień Biblijny. W tym dniu będzie również kiermasz ciast organizowany przez harcerzy.
  8. Nasza parafia w tym roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 09.2023 r. koszt 4600 zł. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  9. Nasza parafia Bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie zaprasza 13 maja 2023 r. na Koncert „AVE MARIA” w hołdzie Najświętszej Maryi Pannie i Świętemu Janowi Pawłowi II.  Koncert odbędzie się w kościele pw. Bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie  ul. Ks. J. Popiełuszki 28B o godz. 19.00. Cegiełki jako wejściówki na koncert do nabycia codziennie w salce za zakrystią od g. 17.00 do g.18.00  i pod telefonami umieszczonymi na plakacie. Ofiary z cegiełek będą wsparciem budowy naszego kościoła.  Wystąpią: EWA BIEGAS – sopran, PIOTR GŁADKI  – kierownictwo muzyczne, WIENER SOLISTEN ORCHESTER, Chór CONTINUUM Lubelskiej Izby Lekarskiej pod batutą TADEUSZA TUSZOWSKIEGO, Chór STELLA MARIS parafii Bł. Bpa Władysława Gorala pod batutą BARBARY CEDROWSKIEJ, IWONA STRZELEWICZ–ZIEMIAŃSKA – słowo.
  10. W ramach porządków wiosennych na placu przed kościołem organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużyte pralki, lodówki, kuchenki, telewizory, komputery, telefony itp.
  11. W tym tygodniu stanie również na placu kościelnym kontener na niepotrzebną odzież, która zasili Bractwo Miłosierdzia dla bezdomnych z ul. Zielonej.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., Aneta i Sławek Opajdowscy 1000 zł., mieszkańcy bloku przy ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ks. dr Janusz Kania, lat 77, nasz parafianin pracownik Ośrodka Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL, śp. Jan Kanty Wolnik, lat 93, z ul. Legionowej,  pogrzeb w poniedziałek  17 kwietnia 2023 r. o g. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!