Ogłoszenia duszpasterskie 16.08.2020 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 sierpnia 2020

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w Katedrze Lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W przyszła niedzielę 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
  3. Dzisiejsza niedziela 16 sierpnia br. w naszej Ojczyźnie jest dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Modlimy się za żywe i zmarłe ofiary tragedii wybuchu w Bejrucie. Ofiary złożone dzisiaj do puszki przed kaplicą za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Za okazaną pomoc poszkodowanym – Bóg zapłać.
  4. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 200 i 400 zł., z ul. Skautów 100 i 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł., z ul. Junoszy 200 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Zuchów 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  5. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  6. APEL POLICJI Ostrzegamy przed oszustami, którzy dzwonią na telefon stacjonarny domowy i powołują się na policjanta lub twierdzą że są krewnym: wnuczkiem, synem, siostrzeńcem. Taki oszust często płacze do słuchawki, że stała mu się tragedia, że jest wypadek, że są ranni, a on pójdzie do więzienia. Potem pada prośba o pieniądze.Oszust czasami twierdzi, że jest z Policji i ściga szajkę przestępców okradających mieszkania. Przedstawia się bardzo wiarygodnie. Wmawia że złodzieje to pracownicy poczty lub banku. Oszust mówi, że aby uchronić oszczędności to z domu zabierze je policjant na przechowanie. Często osoba jest instruowana gdzie ma zostawić pieniądze, np. w śmietniku, na parkingu, a nawet wyrzucić je przez balkon. Gorąco apelujemy by zachować ostrożność. Policjanci nigdy nie proszą mieszkańców o pieniądze. Przestrzegajmy się nawzajem, powiedzmy starszym członkom rodziny o tych oszustach i natychmiast powiadamiajmy Policję.
  7. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci – organizowana przez Caritas pod hasłem „Tornister pełen Uśmiechów”.
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Janina Wiater, lat 85 z ul. Snopkowskiej, pogrzeb jutro 17 sierpnia o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Stanisław Fidecki, lat 90 z al. Racławickich, pogrzeb jutro 17 sierpnia o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”