Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 października 2022

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy w naszej Ojczyźnie XXII Dzień Papieski z hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. „Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary do puszek przed kaplicą na ten cel.
  2. Również dzisiaj z racji Dnia Papieskiego przed kościołem są do nabycia kremówki papieskie przywiezione z Wadowic. Każda kremówka jest firmowo zapakowana. Zapraszamy do nabycia. Dziękujemy naszym parafianom, którzy zajęli się dystrybucją – Bóg zapłać.
  3. 18 października – wtorek, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie. WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA ORAZ OSOBY PRAGNĄCE WYRAZIĆ SWOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA ICH PRACĘ ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE PRZEŻYWANIE ŚWIĘTA PATRONA ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY I LEKARZA 19 października br. o godz. 19.00 W ARCHIKATEDRZE LUBELSKIEJ.
  4. 19 października – środa, wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 38 rocznicę Jego uprowadzenia i śmierci, zapraszamy na modlitwę uwielbienia Boga w intencji naszej Ojczyzny o g. 18.00.
  5. 20 października – czwartek, przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana  Kantego (1390-1473), prezbitera, profesora  Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia. Patrona naszej diecezji.
  6. 22 października – sobota, wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II – Papieża. Jest to również 11 rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego naszego arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie. Msza święta w intencji Ks. Arcybiskupa w sobotę 22 października w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. W przyszłą sobotę 22 października ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.
  8. Przyszłą niedzielę, 23 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary do puszki przed kaplicą złożymy na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego i na Fundusz Solidarności Misyjnej.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy chórowi „Stella Maris” za piękną oprawę Mszy świętych w czasie pielgrzymki 8 października do sanktuariów w Gidlach i na Jasnej Górze oraz w minioną niedzielę 9 października w 84 rocznicę święceń biskupich bł. bpa Władysława Gorala.
  10. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
  11. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”,  jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  12. Przed kościołem na bramie wjazdowej jest wystawa o bł. Prymasie Stefanie Wyszyńskim – zachęcamy do jej obejrzenia.
  13. „Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjaciół, znajomych do uczestnictwa w 39 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 5 – 6 listopada 2022 r. Ze stacji Lublin pociąg pielgrzymkowy do Częstochowy odjedzie w sobotę 5 listopada o godz. 10.00, powrót 6 listopada godz. 17.58. Pociąg będzie kursował przez stacje: Nałęczów, Puławy Miasto, Radom. Informacje w kasach biletowych na stacjach PKP o rozkładach jazdy i warunkach odprawy. Tegorocznemu pielgrzymowaniu towarzyszyć będzie przesłanie „W przyszłość przez rodzinę”. Uroczystościom przewodniczył będzie abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
  14. Zachęcamy do czytania i zakupu tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Gazety wyłożone są pod chórem na stolikach.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł., z ul. Legionowej 150 i 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. Naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….