Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

17 stycznia 2021

1. W dniach 18 – 25 stycznia 2021 obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). W naszej archidiecezji centralne nabożeństwo odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia 2021 o godz. 17.00 w lubelskiej archikatedrze pod przewodnictwem naszego Metropolity, ks. abpa Stanisława Budzika. Kazanie wygłosi prawosławny ordynariusz lubelsko-chełmski abp Abel.
  2. W poniedziałek 18 stycznia na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Sióstr Sercanek o Boże błogosławieństwo dla całego  Zgromadzenia i liczne powołania.  Z racji wspomnienia we wtorek 19 stycznia Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa przemyskiego i założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwanych popularnie Siostrami Sercankami.
  3. We wtorek 19 stycznia wypadają imieniny ks. proboszcz Mariusza Nakoniecznego. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.
  4. W środę 20 stycznia zapraszamy na Mszę świętą dziękczynno – błagalną o godz. 7.30 w intencji Siostry Agnieszki Gebel, naszej organistki z okazji imienin z  prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i  błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
  6. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 23 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  7. Przyszłą niedzielę 24 stycznia 2021 r. , w trzecią niedzielę okresu zwykłego, obchodzić będziemy jako Niedzielę Słowa Bożego.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i L’osservatore Romano.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 100 zł., z ul. Puławskiej 50, 50, 100, 200, 200, 300 i 600 zł. z racji kolędy, z ul. Szarych Szeregów 100 zł. z racji kolędy, z ul. Skautów 100 zł. z racji kolędy,  z ul. Ogródkowej 50 i 100 zł. z racji kolędy, z ul. Junoszy 50 i 200 zł. z racji kolędy,  z ul. Legionowej 50, 100 i 200 zł. z racji kolędy, z ul. Popiełuszki 100 i 200 zł. z racji kolędy.  Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  10. Informacje dotyczące w tym roku wizyty duszpasterskiej, zwanej również kolędą. W związku z obecną sytuacją w świecie wywołaną pandemią koronawirusa co spowodowało, że nie będzie tradycyjnego przyjścia kapłanów do naszych mieszkań, od domu do domu, jak było w minionych latach, spotkanie kolędowe z parafianami będzie miało następujący przebieg.  Wyjątkowo zatem, w tym roku, serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, do przyjścia na spotkanie kolędowe do KAPLICY, wg zaplanowanego porządku w dniach od 18 stycznia do 1 lutego. Spotkanie rozpoczynać się będzie o godz. 17.00 Mszą świętą specjalnie dedykowaną w tym dniu naszym mieszkańcom pochodzącym z wyznaczonych wg grafiku ulic. W czasie Mszy świętej modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo na kolejny rok dla naszych rodzin i domów w których mieszkamy. Wysłuchamy słowa Bożego, odmówimy specjalną modlitwę zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą oraz zabierzemy przygotowaną w buteleczkach poświęconą wodę, którą po powrocie do domu poświęcimy nasze mieszkania. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjść  w wyznaczonym czasie, prosimy o przyjście w jednym z terminów między 18 stycznia,  a 1 lutego br. Składamy również serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji spotkania kolędowego i wspólnej modlitwy składacie w kaplicy do puszki przy szopce, w zakrystii oraz bezpośrednio na konto parafialne na budowę kościoła. W tym roku szczególnie na dach naszego kościoła. Wizyty indywidualne są możliwe na zaproszenie parafian. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Szczepan Szydłowski, lat 96 z ul. Legionowej, pogrzeb we wtorek 19 stycznia, godz. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.