Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022 r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 lipca 2022

1. Dzisiaj obchodzimy 16. Niedzielę zwykła w ciągu roku kościelnego.
  2. W środę 20 lipca odpust ku czci Św. Eliasza Proroka u O. Karmelitów przy ul. Biernackiego 9. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  3. W piątek wspomnienie Św. Marii Magdaleny, która jest patronką dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16, 9).
  4. W sobotę 24 lipca wspomnienie Św. Brigidy(1302-1373)patronki Europy.  po śmierci męża wstąpiła do zakonu  i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich. Warto spojrzeć na jej piękne życie jako żony, matki, a potem zakonnicy.
  5. Po modlitwie Anioł Pański – 31 stycznia 2021 r., – papież Franciszek zaznaczył, że podobnie jak w czasach Symeona i Anny, obojgu w podeszłym wieku, także dzisiaj Duch Święty wzbudza w osobach starszych myśli i słowa mądrości. „Z tego powodu postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, «dziadków» Jezusa”  w przyszłą niedzielę obchodzić go będziemy po raz drugi. Wszystkie babcie i dziadków oraz osoby starsze zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji w przyszłą niedzielę 24 lipca na godz. 12.00.
  6. W przyszła niedzielę 24 lipca rozpoczyna się tydzień modlitw, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, podróżujących, samochodów i innych pojazdów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które złożymy do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w 44. Pieszej Pielgrzymce Na Jasną Górę w dniach 3 – 14 sierpnia 2022 r. W drodze na Jasną Górę przyświecać będzie hasło „Drogowskazy Wiary”. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.  44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia z placu przy Archikatedrze Lubelskiej po Mszy świętej o godz. 8.30. Zapisy  w dniach 1- 25 lipca.  Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl  – Serdecznie zapraszamy.
  8. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza młodych do wspólnego wyjazdu na Festiwal Młodych w Medjugorie, który odbędzie się w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia, wyjazd z Lublina. W programie tydzień konferencji, świadectw, dobrej muzyki, modlitw i Mszy świętych przeżywanych w radości z pielgrzymami z całego świata. Szczegóły pielgrzymki i zapisy na stronie Centrum cdmlublin.pl lub pod nr tel. 503 083 441.

9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Janusz Wysocki, lat 66 z al. Racławickich. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….