Ogłoszenia duszpasterskie 17.09.2023 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 sierpnia 2023

1. Dzisiejsza niedziela w szczególne sposób poświęcona jest środkom masowego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi a nie odwrotnie. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na ,,Fundusz Ewangelizacji w Środkach Masowego Przekazu”.
  2. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecamy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią z tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  3. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na ,,Fundusz Ewangelizacji w Środkach Masowego Przekazu”.
  4. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  5. W poniedziałek 18 września 2023 r. o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja.
  6.  We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna – zapraszamy.
  7. W czwartek 21 września na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas IV – VII szkół podstawowych do powstającej w naszej parafii grupy dziecięcej, ewangelizacyjno – modlitewnej  „ARKA PANA”
  8. W piątek 22 września na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie młodzież z klas VIII oraz młodzież z szkół średnich do grupy młodzieżowej.
  9. Terminy Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w roku 2024:

Szkoła Podstawowa nr 21, im. Królowej Jadwigi – niedziela – 12 maja 2024 r. godz. 12.00.

Szkoła Podstawowa nr 18, im. Macieja Rataja – niedziela 26 maja 2024 r. godz. 12.00.

Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na Msze święte co niedzielę o godz. 10.30 w ramach przygotowań do I Komunii Świętej.

10.

29 Lubelska Drużyna Harcerek Pełnia zaprasza dziewczynki od klasy 5 podstawówki do wspólnej zabawy, do nabywania nowych doświadczeń oraz do kształtowania siły swojego charakteru! Zbiórki harcerek odbywają się w harcówce, która znajduje się w parafii. Na chętne dziewczynki druhny będą czekać po Mszy świętej o godz. 10.30 przy kościele i odpowiedzą na wszystkie pytania. Druhna drużynowa Amelia Karaś 29LDH Pełni

11. W sobotę 23 września o godz. 18.45  3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią.

12. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy  w sobotę 14 października 2023 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszy: 90 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową, jednodniową 30 wrzenia 2023 r. (sobota) do Miejsca Piastowego – sanktuarium Św. Michała Archanioła, Markowej – sanktuarium błogosławionej Rodziny Ulmów i Łańcuta. Pielgrzymkę organizują pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego – kontakt: Pani Magda Uchańska tel. 500 121 104 (w pielgrzymce będzie jechał ksiądz z naszej parafii.)
  14. Dekalog w świetle Ewangelii – Katechezy biblijne dla dorosłych – 21.09.2023 r. rozpoczną się 21 września 2023 r. i będą odbywały się w czwartki o 19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128). Spotkania poprowadzi ks. Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek, kapucynka NSJ, we współpracy z parafią NSJ i ks. Mirosławem Bieleckim z „Ogniska Światła i Miłości” w Łopocznie. Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla każdego, zarówno dla członków wspólnot i grup, jak i wszystkich innych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym. Zapraszamy do udziału kapłanów i siostry zakonne, którzy chcieliby w przyszłości poprowadzić podobne spotkania w swoich parafiach. https://archidiecezjalubelska.pl/blog/dekalog-w-swietle-ewangelii-katechezy-biblijne-dla-doroslych-w-lublinie/
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Skautów 400 zł., z ul. Księżycowej 2000 zł, mieszkańcy bloku ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Danuta Pilecka, lat 78 z al. Racławickich, pogrzeb w poniedziałek 18. września o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku, śp. Grzegorz Nakonieczny, lat 85 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 18. września o godz. 13.00 cmentarz na Majdanku, śp. Krzysztof Kaczałko, lat 66 z ul. Junoszy, pogrzeb 18 wrzenia o godz. 13.00, cmentarz przy ul Lipowej. Polećmy  ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”