Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 października 2021

1. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.
  2. Jutro 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie. WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SŁUŻBY ZDROWIA ORAZ OSOBY PRAGNĄCE WYRAZIĆ SWOJĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA ICH PRACĘ ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE PRZEŻYWANIE ŚWIĘTA PATRONA ŚW. ŁUKASZA EWANGELISTY I LEKARZA 18 października br. o godz. 17.30 – modlitwa różańcowa, o godz. 18.00 Mszy Świętej w intencji Pracowników Służby Zdrowia, której będzie przewodniczył Biskup Józef Wróbel.
    Tegoroczne uroczystości odbędą się w  kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Staszica 16a w Lublinie. Ks. Paweł Jędrzejewski Duszpasterz Służby Zdrowia  Archidiecezji Lubelskiej – zaprasza.
  3. We wtorek 19 października we wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 37 rocznicę Jego uprowadzenia i zabicia, zaprasza na modlitwę uwielbienia Boga w intencji naszej Ojczyzny o g.18.00.
  4. W środę 20 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego (1390-1473), prezbitera, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, znanego z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia. Patrona naszej archidiecezji.
  5. W piątek 22 października wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II – Papieża. Jest to również 10 rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego naszego arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie. Msza święta w intencji Ks. Arcybiskupa w piątek 22 października w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  6. Przyszłą niedzielę, 24 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. W przyszłą niedzielę ofiary do puszki przed kaplicą złożymy na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.
  7. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
  8. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 150 i 200 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł, Państwo Tomasik 500 zł., Państwo Alina i Stanisław Plutowie 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  10. Zachęcamy do czytania i zakupu tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Gazety wyłożone są pod chórem na stolikach.
  11. „Krajowe Duszpasterstwo i Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich serdecznie zapraszają pracowników kolei, emerytów, rencistów, przyjaciół, znajomych do uczestnictwa w 38 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kolejarzy na Jasną Górę w dniach 6 – 7 listopada br. Wyjazd z Lublina nastąpi w sobotę 6 listopada pociągiem pielgrzymkowym o godz.10.15 z dworca Głównego PKP Lublin, powrót w niedzielę 7 listopada godz. 19.34 (wyjazd z Częstochowy godz. 15.18). Pociąg będzie kursował przez stacje; Puławy Miasto, Nałęczów, Radom, Skarżysko Kam. Szczegółowe informacje na dworcach PKP. Przejazd odbywa się na podstawie wydawanych biletów „Pielgrzyma”. Cena biletu 55.00 zł na przejazd tam i z powrotem.
  12. Od 2 listopada br. będziemy zbierać makulaturę do pojemnika wystawionego przed kościołem oraz  do osobnego pojemnika zużyte telefony komórkowe. Uzyskane środki przeznaczymy na dach kościoła.
  13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Iwona Anna Sowińska Smętna, lat 70, z ul. Junoszy, śp. Władysława Janczak, lat 84 z ul. Junoszy, pogrzeb w poniedziałek 18 października 2021 r. g. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Filomena Gajewska, lat 89 z ul. Skautów, pogrzeb we wtorek 19 października 2021 r. g. 9.00, cmentarz na Majdanku, śp. Alicja Antonina Hałgas – Sendecka, lat. 94 z ul. Głowackiego, pogrzeb we wtorek 19 października 2021 r. g. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Franciszka Adamek, lat 96 z ul. Ogródkowej, pogrzeb w środę 20 października 2021 r. g. 11.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….