Ogłoszenia 18.02.2018r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                          18 lutego 2018

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na godz. 17.20 na Drogą krzyżową, a w niedziele  na godz. 17.30 na Gorzkie żale. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w zlaicyzowanym dziś świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30.
  3. Dzisiaj w naszej parafii Stowarzyszenie Chorych na padaczkę „Drgawka” po Mszach świętych zbiera ofiary do puszki przed kaplicą na pomoc chorym na epilepsję. Za złożone ofiary dziękujemy.
  4. W poniedziałek 19 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Ks. Konrada Koczana pochodzącego z naszej parafii z okazji imienin i urodzin, a we wtorek 20 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Leona Pietronia z okazji imienin i urodzin.
  5. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Papieżu Franciszku i Papieżu Benedykcie.
  6. W sobotę 24 lutego o godz. 10.00 spotkanie rodziców wraz z dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej. Przymiarka do uszycia strojów komunijnych oraz sprawa zdjęć i filmu z komunii.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 i 200 zł., z ul. Lelka – Sowy 500 zł, mieszkańcy bloku z ul. Puławskiej 4B w comiesięcznej zbiórce 140 zł.,  z ul. Popiełuszki 100 zł., z ul. Legionowej 20 zł., z ul. Skautów 50 zł., z ul. Popiełuszki 28D – 170 i 170 zł.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertu usłyszymy fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL. Bilety do nabycia w Centrum Spotkania Kultur.