Ogłoszenia duszpasterskie 18.02.2024 r.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbierane ofiary do puszek przed kaplicą, będą przeznaczone na rzecz Stowarzyszenie Chorych na Padaczkę „Drgawka”. Za złożone ofiary dziękujemy.
  3. W poniedziałek 19 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Ks. Konrada Koczana z okazji imienin i urodzin. Ks. Konrad pochodzi z naszej parafii i obecnie posługuje w parafii Św. Mikołaja w Zakrzówku.
  4. We wtorek 20 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Leona Pietronia z okazji imienin i 94 urodzin.
  5. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Papieżu Franciszku.
  6. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 17.25, a w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 17.30. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 z wyjątkiem I piątku miesiąca kwietnia, wówczas Droga krzyżowa będzie o godz. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę 25 lutego zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Fundusz Misyjny „Ad Gentes” – pomoc misjonarzom.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie nowo tworzącej się wspólnoty Młodzieży Rodziny Sercańskiej we wtorek na godz. 18.00 w domu Sióstr Sercanek przy ul. Norwida 3. Zapraszamy też uczniów ze szkoły podstawowej na spotkania które odbywają się w czwartki o 16.30 na salce parafialnej przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakatach i u Siostry Bożymiry.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 10 – 19 kwietnia 2024 r. po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakatach. We wtorek 20 lutego po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie przedpielgrzymkowe, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  10. Apostolski Ruch Wiary w dniach 24 -25 lutego /sobota – niedziela/ zaprasza na Warsztaty Komunikacji Empatycznej Porozumienie bez Przemocy NvC.  Pomoc w rozwiązywaniu konfliktów. Prowadzący małżeństwo  teologów i terapeutów Joanna i Grzegorz Gnaś. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie.
  11. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1.5% podatku. Aby przekazać 1.5 % podatku:  Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie: 100, 100, 100 i 200 zł, z ul. Puławskiej 100 i 200 zł, z ul. Legionowej 200 zł, mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Julianna Janocińska, lat 95 z ul. Rayskiego, pogrzeb we wtorek 20 lutego godz. 13.00, cmentarz na Majdanku, śp. Stanisław Mazur, lat 100 z ul. Legionowej, pogrzeb w środę  21 lutego godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”