Ogłoszenia duszpasterskie 18.04.2022 r.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

18 kwietnia 2022

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim naszym parafianom i gościom, czytającym Słowo Boże i śpiewającym psalmy. Organistce Martynie Iskrze, chórowi „Stella Maris” na ręce dyrygentki Barbary Cedrowskiej, scholii Młodzieżowej „Goralki”, czytającemu komentarze Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej Wojciechowi Chrapowickiemu. Ceremoniarzowi parafialnemu Michałowi Szewczykowi, ministrantom i lektorom, posługującym w zakrystii i przy ołtarzu Krzysztofowi i Dariuszowi Wardom, Eugeniuszowi Zawadzkiemu. Dziękujemy Magdalenie Grzelak i Agnieszce Zańko za pomoc biurową i medialną. Autorce dekoracji Grobu Pańskiego Ani Sałamacha, Siostrze Zycie, autorce dekoracji ciemnicy oraz całego wystroju ułożenia kwiatów przy Grobie Pańskim w kaplicy i w nowo budującym się kościele, Panom niosącym baldachim, Radzie Duszpasterskiej, Legionowi Maryi, Kółkom Różańcowym. Naszym wikariuszom ks. Grzegorzowi i ks. Emilowi oraz seniorowi ks. Tadeuszowi.
  3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15.00 w kaplicy – zapraszamy.
  4. Przyszła niedziela, przypadająca 24 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy na godz. 15.00.
  5. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada patronalne święto Caritas. Po Mszach świętych przed kaplicą będzie zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  6. W sobotę 23 kwietnia  Msze święte  będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 9.00 Msza święta będzie sprawowana w intencji Wojciecha Chrapowickiego – Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej z okazji imienin.
  7. W dniach 23 – 24 kwietnia 2022 r. odbędzie się X Festiwal Chórów parafialnych w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Festiwal będzie pod hasłem „ Jezu Ufam Tobie”. Chór “STELLA MARIS” zaprezentuje się w prezentacjach online 23 kwietnia oraz stacjonarnie w niedzielę 24 kwietnia na Mszy świętej o godz.18.00 i w koncercie po Mszy świętej. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy.
  8. W sobotę 23 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 w salce za zakrystią rozpoczniemy kolejny cykl przygotowań narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Narzeczonych zapraszamy.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 200 i 300 zł., Państwo Józef i Stanisława Osiak 200 zł., z ul. Puławskiej 200, 200 i 700 zł., z ul. Skatów 400 zł., mieszkańcy bloku przy ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy  wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy składają ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  11. Zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!