Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 września 2022

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecamy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00(7.30) i 18.00.
  3. W poniedziałek 19 września 2022 r. o godz. 11.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja.
  4. We wtorek 20.09. 2022 r. na godz. 18.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie.
  5. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 08 października 2022 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 90 zł.  Zapisy w zakrystii. Zajedziemy równiez do sanktuarium w Gidlach.
  6. Terminy Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w roku 2023:
    • Szkoła Podstawowa nr 21, im. Królowej Jadwigi – niedziela 14 maja 2023 r. godz. 12.00.
    • Szkoła Podstawowa nr 18, im. Macieja Rataja – niedziela 28 maja 2023 r. godz.12.00.

Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy w każdą niedzielę na Msze święte o godz. 10.30 w ramach przygotowań  do I Komunii Świętej.

7. Archidiecezjalny chór chłopięco-męski ogłasza nabór chłopców, młodzieży i dorosłych. Przesłuchania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.30 w sali nr 1 (Parafia MB Różańcowej, wejście od biblioteki, ul. Bursztynowa 20). Nr kontaktowy do Księdza Dyrygenta 511 199 904 (jest dostępny np. w gazetce parafialnej czy stronie internetowej). pcl.kuria.lublin.pl Serdecznie zapraszamy do wielkiej przygody z muzyką liturgiczną. Ks. Attila Honti – dyrygent
  8. “29 Lubelska Drużyna Harcerek Pełnia zaprasza dziewczynki od 5 klasy podstawówki do wspólnej, zabawy, do nabywania nowych doświadczeń oraz do kształtowania siły swojego charakteru! Zbiórki harcerek odbywają się w soboty w harcówce, która znajduje się przy parafii. Na chętne dziewczynki druhny będą czekać po Mszy świętej przy kościele i odpowiedzą na wszystkie pytania.” Druhna drużynowa Amelia Karaś 29 LDH Pełnia
  9. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Pana Jerzego Lużyńskiego, który za chwilę da świadectwo o Siostrze Róży Wandzie Niewęgłowskiej, która przez wiele lat mieszkała w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty przy ul. Głowackiego 26. Broszury po Mszy świętej będzie można nabyć po 5 zł na przygotowanie procesu beatyfikacyjnego.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł, z ul. Lelka – Sowy 200 zł., z ul. Puławskiej 200 i 200 zł., z ul. Legionowej 200 zł., Rodzina Państwa Hawryłkiewiczów i Szatkowskich z Warszawy 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Ks. Płk Zygmunt Potakiewicz pogrzeb  w poniedziałek 19 września godz. 14.00 w Bełżycach. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”