Ogłoszenia duszpasterskie 19.01.2020 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 stycznia 2020 r.

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: ,,To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. We wtorek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących jak i zmarłych.
  3. W czwartek 23 stycznia uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu przyrodniczego w Lublinie naszemu pasterzowi Ks. Arcybiskupowi Stanisławowi Budzikowi. Uroczystość została zaplanowana na 23 stycznia na godzinę 11:00 w centrum Kongresowym UP
  4. W sobotę 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prosimy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Odpust w tym dniu w parafii Nawrócenia Św. Pawła, uroczystość odpustowa o godz. 18.30.
  5. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 25 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  6. W sobotę 25 stycznia po Mszy  świętej o godz. 18.00 grupa teatralna z Pucka przedstawi sztukę Edmunda Morisa pt. ,,Drewniana Miska” z dopisanym przez siebie scenariuszem. Tematyka bardzo wzruszająca, wciąż pozwalająca spojrzeć na tematykę Bożego Narodzenia w świetle dokonywanych wyborów. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę 26 stycznia zapraszamy na Mszę świętą dziękczynno-błagalną o godz. 12.00 w intencji Siostry Agnieszki Gebel, naszej organistki z okazji imienin z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będzie można złożyć ofiarę na fundusz pomocy trędowatym.
  9. W niedzielę 26 stycznia o godz. 18.00 Msza święta i kolejne spotkanie grupy I i II kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu do bierzmowania. (Spotkanie w salce za zakrystią)
  10. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 18.00 i bezpośrednio po Mszy świętej wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zapraszamy.
  11. Dziękujemy naszym parafianom: dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy w poniedziałek przyszli w liczbie 10 osób do pomocy  przy przewożeniu taczkami piasku i obsypywaniu wykopu przy zakrystii. Serdecznie dziękujemy.
  12. W tym roku z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 19 – 28 kwietnia 2020 r. Koszt: 2450 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 20 zł, z ul. Popiełuszki 300zł. Bóg zapłać.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. Trwa wizyta duszpasterska. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii goral.diecezja.lublin.pl.  Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od 24 stycznia – zapisy w zakrystii. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach.Plan
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Teresa Szarzec, lat 69 z ul. Puławskiej.  Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: “Wieczny odpoczynek …”