Ogłoszenia Duszpasterskie 19.07.2020 r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 lipca 2020

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Zwróćmy na to uwagę. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.
  2. Jutro 20 lipca odpust ku czci Św. Eliasza Proroka u O. Karmelitów przy ul. Biernackiego 9. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  3. W czwartek 23 lipca przypada święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy.
  4. W piątek 24 lipca wspomnienie św. Kingi (1234-1292), córki króla węgierskiego Beli IV, żony polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich. Papież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1999 roku.
  5. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.
  6. Pod tą samą datą 25 lipca czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego świętego, dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, podróżujących, samochodów i innych pojazdów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które dziś złożymy do puszki przed kaplicą przeznaczone są na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
  7. W niedzielę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł., od babci Wojtka Andrzejewskiego z Rzeszowa – 500 zł., z ul. Legionowej 200 zł., Pani Izabela z Częstochowy 1000 zł., z ul. Zuchów 100 zł. z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Ćwiklińskiej 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  9. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXII Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2020 r. Zapisy  są możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.Wpłaty tylko do przyszłej niedzieli 26 lipca włącznie.
  10. W dniu dzisiejszym tak jak tydzień temu, gościmy w naszej parafii przedstawicieli gastronomi z garmażerką z firmy “Nasze Smaki” w Lublinie. Serdecznie zaprasza do skosztowania i kupna pierogów własnej roboty. Na liście wyrobów są tradycyjne polskie pierogi ruskie i inne na słono i na słodko. Firma  „Nasze Smaki Lublina” zajmuje się także gotowaniem obiadów z dostawą do domu albo do pracy, obsługą takich rodzinnych uroczystości jak chrzciny, pierwsze komunie, różne wydarzenia i rocznice. O wszelkich szczegółach działalności można przeczytać w ulotkach znajdujących się przed kaplicą przy stoisku  z namiotem. Powyższą garmażerkę można znaleźć pod adresem ul. Wojciechowska 32 albo na Facebooku “Nasze Smaki Lublina”. Zachęcamy serdecznie do spróbowania!
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Franciszka Denysiuk, lat 85 z ul. Skatów, pogrzeb w czwartek 23 lipca g. 11.00 cmentarz na Majdanku oraz śp. Gabrysia – wcześniak. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….