Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 2. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecamy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00(7.30) i 18.00.
 3. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej nową Siostrę Sercankę – S. Avilę Beatę Kozanecką, która jako katechetka, rozpoczęła pracę w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego przy al. Racławickich w Lublinie. Modlimy się i życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w posłudze zakonnej i katechetycznej na nowej placówce. Z kapłańskim błogosławieństwem i modlitwą wspólnoty parafialnej dla Siostry – kapłani i wierni.
 4. W poniedziałek 20 września 2021 r. zapraszamy wszystkich do Archikatedry na godz. 17.00. Stowarzyszenie Anthill we współpracy z Biurem Programu Niepodległa oraz Archidiecezją Lubelską realizuje projekt upamiętniający błogosławionego biskupa Władysława Gorala o nazwie „Teraz przyszedł czas… Błogosławiony biskup Władysław Goral, cichy męczennik Kościoła i Ojczyzny”. W ramach tego wydarzenia 20.09.2021 o 17.00 będzie celebrowana uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie zorganizowaliśmy wernisaż wystawy oraz pokaz multimedialny
  o Błogosławionym na Wieży Trynitarskiej. Wystawę będzie można oglądać przez cały tydzień.
 5. W poniedziałek 20.09. 2021 r. na godz. 18.30 – grupa I, a w czwartek 23.09.2021 r. na godz. 18.30 – grupa II. Zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu bierzmowania, na celebrację liturgiczną, która rozpocznie ich przygotowanie się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. UWAGA ! Jest to ostateczny termin do zapisania się i rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2022.
 6. W czwartek 23 września o g. 11.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego, im. Nauczycieli Tajnego nauczania.
 7. 25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
 8. Do końca września br. w Polsce trwa spis powszechny. Zachęcamy wszystkie osoby, które jeszcze nie wzięły w nim udziału, by dopełniły tego obowiązku przez internet lub z pomocą ankietera.
 9. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 25 września 2021 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Terminy Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w roku 2022: Szkoła Podstawowa nr 21, im. Królowej Jadwigi – grupa I – sobota 28 maja 2022 r. godz. 12.00, grupa II – niedziela 29 maja 2022 r. godz. 12.00. Szkoła Podstawowa nr 18, im. Macieja Rataja niedziela 05 czerwca 2022 r. godz. 12.00. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na Msze święte o godz. 10.30 w ramach przygotowań do I Komunii Świętej.
 11. W następną niedzielę 26 września, grupa wolontariuszy Gorącego Patrolu – który działa w lubelskim Centrum Wolontariatu – będzie kwestować do puszek po Mszach świętych w naszym kościele. Wolontariusze zbierają pieniądze na pomoc osobom bezdomnym i dla osób wychodzących z bezdomności. Na co dzień swoim podopiecznym oferują, m.in. terapię, możliwość znalezienia pracy czy mieszkania, sami prowadzą też domy dla wychodzących z bezdomności. Zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę.                                               
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 3300 zł, z ul. Popiełuszki 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Ogródkowej 2000 zł., Pani Helena z ul. Narutowicza 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano oraz specjalnego wydania Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł., dotyczącego beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Sobieszek – Nast, lat 71 z ul. Popiełuszki, pogrzeb we wtorek 21 września godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Alicja Pluta, lat 76 z ul. Popiełuszki, pogrzeb  w środę 22 września godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Piotr Wardach, lat 52, katecheta ze Szkoły Podstawowej nr 21, im. Królowej Jadwigi, pogrzeb w czwartek lub piątek. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….