Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2023 r.

TRZYDZIESTA  TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 listopada 2023

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tą drogą, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. We wtorek 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
  3. W środę 22 listopada wspomnienie Św. Cecylia (†III wiek), dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji członków chóru „Stella Maris”, dzieci z chóru Perełki, scholii dziecięcej „Goralki”, scholii młodzieżowej „Goralki”, Pani Martyny – naszej organistki, rodziców oraz wszystkich grających i śpiewających w naszej parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej i świętej Cecylii. Zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz dniem Światowych Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Decyzją papieża Franciszka od 2021 obchody ŚDM w wymiarze diecezjalnym przeniesione zostały z Niedzieli Palmowej na niedzielną uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  5. „Radując się w nadziei” – to temat tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży, którego obchody zainicjował w Rzymie św. Jana Pawła II. W archidiecezji lubelskiej Światowy Dzień Młodzieży obchodzony będzie po raz 35, a wydarzenia z nim związane zaplanowane zostały w dniach 19 – 25 listopada br. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej https://cdmlublin.pl/ oraz facebook.com/CDMLublin
  6. W przyszła niedzielę 26 listopada zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 z prośbą o uzdrowienie, a po Mszy świętej na wspólne uwielbienie Boga razem ze wspólnotą charyzmatyczno – ewangelizacyjną „ Drogocenna Perła”, formująca się przy Apostolskim Ruchu Wiary.
  7. Dzisiaj ofiary do puszki przed kaplicą możemy złożyć na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które realizuje liczne projekty, których celem jest, aby chrześcijanie pozostali w miejscach, w których żyją od wieków. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki przed kościołem na pomoc osobom bezdomnym organizowaną przez Caritas.
  8. To już druga połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
    W naszej parafii wypominki są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada, który możemy sobie wybrać. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  9. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zapraszamy chętnych na wspólny wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych Taizé do Lubljany, który odbędzie się w dniach: 27.12.2023 – 02.01.2024. Szczegóły na stronie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie – cdmlublin.pl
  10. W naszej parafii są już roznoszone opłatki przez Pana Michała Szewczyka, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz. Opłatki są w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  11. Drodzy parafianie bardzo prosimy, aby w związku z ustalaniem dnia i godziny pogrzebu na lubelskich cmentarzach o wcześniejszy kontakt z kancelarią parafialną, chociażby przez telefon zanim potwierdzicie państwo termin i godzinę pogrzebu. Ponieważ jest kilka cmentarzy i często nakładają się na siebie terminy i godziny pogrzebów, nie zawsze możemy w tym dniu i o danej godzinie uczestniczyć w pogrzebie w tym samym czasie na kilku cmentarzach.
  12. W tym roku Targi Książki Katolickiej odbędą się w dniach 23 (czwartek) – 25 (sobota) listopada 2023 r. w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Zapraszamy.
  13. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Przy Stawie 500 zł., z ul. Wieniawskiej 100 zł., z ul. Skautów 500 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł., rodzina  śp. Michaliny Dąbkowskiej (Inki)  400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Janina Sokołowska, lat 91, z ul. Skautów, śp. Jadwiga Siemiaszko, lat 88, z ul. Skautów. Polećmy je i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”