Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia 2021

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.
  2. We wtorek 21 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00 – Katecheza Biblijna – zapraszamy.
  3. W piątek 24 grudnia rano w Wigilię Msze święte o godz. 6.15 i 7.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela świata ze Ewangelia wg Św. Łukasza, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zapalmy święcę Caritas. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Pamiętajmy w tym dniu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Zapraszamy – 24 grudnia w piątek o godz. 23.45 Nowenna do Dzieciątka Jezus, a o godz. 24.00 Pasterka.

1. 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00, / Nie ma Mszy świętej o godz. 7.30./ W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego 26 grudnia w święto Św. Szczepana zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  2. Drugi dzień świąt 26 grudnia, będziemy przeżywali jako święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  3. W dniach 16 – 24 grudnia o godz. 17.45 jest odprawiana Nowenna do Bożego Narodzenia – zapraszamy.
  4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są  do nabycia przed kaplicą w cenie 7 i 18 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przynieśli i przynoszą dary dla potrzebujących na Święta Narodzenia Pańskiego – Bóg zapłać. Wydawanie żywności dla potrzebujących będzie we wtorek 21 grudnia od godz. 16.30.
  6. Opłatki na święta Bożego Narodzenia do nabycia przed kaplicą i w zakrystii.
  7. Cieszymy się, że wielu naszych parafian wzięło udział w rekolekcjach adwentowych w minionym tygodniu w dniach 16 -18 grudnia i poprzez rekolekcje przygotowało się bezpośrednio do Świąt Bożego narodzenia. Dziękuję naszym księżom wikariuszom i ks. Tadeuszowi za posługę w tych dniach w konfesjonale.
  8. Zapraszamy do ubioru choinek i kaplicy na święta Bożego Narodzenia w środę 22 grudnia po Mszy świętej o godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy młodzież, ale nie tylko.
  9. W przedsionku kaplicy zbieramy do specjalnego pojemnika zużyte telefony komórkowe i tablety.
  10. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom. Za złożone ofiary Bóg zapłać.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na dach kościoła: bezimiennie – 100 i 1000 zł., z ul. Puławskiej 100, 300, 500 i 600 zł.,  z ul. Ogródkowej 200 zł., z ul. Legionowej 200 zł.,  z al. Racławickich 100 zł.,  z ul. Junoszy 100 zł.,  z ul. Ćwiklińskiej 100 i 200  zł., z ul. Popiełuszki 200 zł., z ul. Lelka Sowy 700 zł., z ul. Księżycowej 100 zł., z ul. Skautów 1000 zł., od uczestników pogrzebu śp. Barbary Ostrowskiej 480 zł., Pan Wojciech Pietroń 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  12. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Kryzys gospodarczy spowodował znaczące podwyżki cen papieru oraz zwiększenie kosztów druku dlatego Tygodnik Niedziela kosztuje 8 zł. Dzisiaj w tygodniku m.in. kolędy i modlitwa przy wigilijnym stole.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maryla Szpinda, lat 83 z ul. Księżycowej, śp. Barbara Ostrowska, lat 94 z ul. Skautów, śp. Mieczysław Sławek, lat 87 z ul. Popiełuszki śp. Elżbieta Posłuszna, lat 84 z ul. Rayskiego, pogrzeb w poniedziałek 20 grudnia o g. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Henryk Sobczak, lat 93, z ul. Czechowskiej, pogrzeb w środę 22 grudnia o godz. 11.00, cmentarzu przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.