Ogłoszenia duszpasterskie 2.02.2020 r

CZWARTA  NIEDZIELA ZWYKŁA

2 lutego 2020 r.

1. W dniu dzisiejszym 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem- w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Po dzisiejszym święcie Matki Bożej Gromnicznej rozbieramy choinki, szopki i wszystkie ozdoby bożonarodzeniowe. Dzisiaj przed kaplicą do nabycia gromnice.
  2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Prosimy o liczne i święte powołania do życia zakonnego z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej. Po Mszach świętych możemy wesprzeć materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiary do puszki przed kaplicą.
  3. Również dzisiaj po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć składając ofiary do puszki przed kaplicą, świetlicę prowadzoną przez Wspólnotę Sióstr Świętego Józefa we Lwowie. A po prawej stronie kaplicy, można składać do kosza dary materialne jak żywność, przybory szkolne i słodycze.
  4. W dniu dzisiejszym 2 lutego przypada 22 rocznica święceń biskupich ks. Mieczysława Cisło – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W poniedziałek 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 pobłogosławimy świece oraz udzielimy świecami specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna – zapraszamy.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą z grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z ich udziałem o godz. 16.30.
  8. Za tydzień 9 lutego zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej, że w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła do puszek przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę Bóg zapłać.
  9. W tym roku z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 19 – 28 kwietnia 2020 r. Koszt: 2450 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii na listę rezerwową.
  10. W naszej parafii powstałą Oaza Dzieci Bożych, jest to gałąź Ruchu Światło – Życie, gromadząca dzieci ze szkoły podstawowej, które chcą poznawać Jezusa i pogłębiać swoją więź z Bogiem. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od klasy III do klasy VI szkoły podstawowej do włączenia się w tą grupę. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 15.00 w salce przy kościele i w sali przy ul. Skautów 3/33 – klatka I.
  11.  W naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą dobiega końca.  Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Raz jeszcze za wspólny czas modlitwy i ofiary złożone na budowę naszego kościoła wszystkim naszym parafianom dziękujemy.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 400zł i 1000zł, z ulicy Skautów 200 zł, z ul. Głowackiego 100 zł, Pani Obara 300 zł, Kółka Różańcowe m-c luty 2700 zł. Serdeczne Bóg zapłać za powyższe ofiary.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Gościu Niedzielnym m.in. o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari, o debacie na temat praworządności w Polsce, kandydaci w wyborach na Prezydenta RP, w Niedzieli m.in. Kim są biali mnisi? ,,Paulini wracają do źródeł”. ,,Komu można odmówić komunii świętej?”, ,,Jak działają e-recepty?”oraz wiele innych ciekawych artykułów.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Anna Leszczyńska, lat 70  z ul. Zuchów.  Polećmy ją i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: “Wieczny odpoczynek …”

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 II – św. Błażej, biskup męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła,
  • 3 II – św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji
  • 5 II – św. Agata, dziewica i męczennica
  • 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu