Ogłoszenia duszpasterskie 20.02.2022 r.

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

20 lutego 2022

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  2. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Fundusz Wschodni – Caritas.
  3. We wtorek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Papieżu Franciszku i Papieżu seniorze Benedykcie.
  4. W poniedziałek 28 lutego po Mszy świętej o godz. 18.00 kolejne spotkanie grupy I przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a we wtorek 1 marca po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie grupy II.
  5. Apel Metropolity Lubelskiego o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Odpowiadając na zachętę Ojca świętego i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Wspominajmy ich w Modlitwie powszechnej. Niech miejscowe grupy i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie. W tym trudnym dziejowym momencie okażmy solidarność i jedność. Zewnętrznym wyrazem naszego zaangażowania będzie podświetlenie przez cały tydzień Wieży Trynitarskiej w Lublinie barwami Ukrainy.

Na czas podjętej modlitwy z serca błogosławię  Wasz biskup Stanisław

1. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, za pośrednictwem Kurii Metropolitalnej, zwraca się z apelem dotyczącym dzieci, które z różnych przyczyn zostały pozbawione miłości i ciepła rodzinnego: Dział ds. rodzinnej pieczy zastępczej MOPR w Lublinie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych – czyli osób, które czują wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy i są gotowe oddać dzieciom swój czas i serce. Pełnienie funkcji rodziny zastępczej może być powierzone małżonkom lub osobom samotnym, które m.in. są zdolne do sprawowania właściwej opieki nad dzieckiem – co powinny mieć potwierdzone zaświadczeniami o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pełnienia takich funkcji. Kandydaci powinni również zaświadczyć, że posiadają stałe miejsce zamieszkania w kraju, korzystają z pełni praw cywilnych i obywatelskich, a także mogą zapewnić dzieciom odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe. Zainteresowanych zachęca się do nawiązania kontaktu z pracownikami Działu ds. rodzinnej pieczy zastępczej i asysty rodzinnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, którzy udzielą szczegółowych informacji w tej materii.  Dane kontaktowe dostępne są na plakatach.
  2. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie: 100, 200 i 300 zł., z ul. Puławskiej 100, 150 i 200 zł., z ul. Poniatowskiego 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  4. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1% podatku. Aby przekazać 1 % podatku:  Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  5. W tym roku w kwietniu nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 20 – 29 kwietnia 2022 r. Koszt 350 euro + 1200 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. W sumie zgłosiło się 24 osoby, można się jeszcze zapisać, są wolne miejsca, chętnych zapraszamy do kancelarii parafialnej.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anatol Paciorkowski, lat 89, śp. Aniela Kowalik, lat 90 z ul. Przy Stawie, śp. Blanka Wałcerz, lat 90 z ul. Skautów, śp. Alicja Chylińska, lat 70 z ul. Przy Stawie, śp. Barbara Kuna, lat 81 z ul. Legionowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….