Ogłoszenia Duszpasterskie 20.06.2021 r.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2021

1. W poniedziałek 22 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. kan. Konrada Dobrowolskiego z okazji 51 rocznicy święceń kapłańskich.
  2. We wtorek 22.06. 2021 r. zapraszamy uczniów klas VII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy jeszcze nie przystąpili sakramentu bierzmowania, na pierwsze spotkanie o godz. 18.45, rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2022 roku.
  3. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej i gości, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny, a zmarłych niech Bóg przyjmie do swojej chwały.
  4. W czwartek 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Odpust w tym dniu Archikatedrze Lubelskiej. Suma odpustowa o godz. 11.30. Ks. proboszcz zaprasza.
  5. W przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 12.00 będzie uroczystość pierwszej rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 18. Spotkanie dzieci i próba w kościele we wtorek 22 czerwca o godz. 19.00, w piątek 25 czerwca o godz. 19.00, spowiedź w sobotę 26 czerwca o godz. 9.00. Wszystkie dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej nr 18 – serdecznie zapraszamy.
  6. W niedzielę 27 czerwca, przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszej parafii, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym
  7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
    • We wtorek 22 czerwca o godz. 10.30 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi.
    •  W czwartek 24 czerwca o g. 9.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja.
    •  W piątek 25 czerwca o godz. 8.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21  im. Królowej Jadwigi.
    •  Również w  piątek 25 czerwca g.  9.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania,  Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga, Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji, im. Hieronima Łopacińskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
    • W przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 16.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.
  8. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty w kościele, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Szczegóły w zakrystii.
  9. Przypominamy o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostały zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
  10. Nasz parafian Adam Uliczny w czwartek 22 czerwca 2021 r. po Mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej wyruszy rowerem razem z grupą rowerzystów po sanktuariach polskich. Jeżeli ktoś chciałby przekazać mu jakąś intencji modlitewną to prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 200, 200 zł., z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Junoszy 200 zł, z ul. Przy Stawie 200 zł., z ul. Legionowej 2000 zł., rodzice dzieci przystępujących do pierwszej rocznicy przyjęcia I Komunii Świętej ze szkoły Podstawowej nr 21 – 750 zł., rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w dniu 20 czerwca 2021 r. ze Szkoły Podstawowej nr 18 – 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Sławomir Kolak, lat 64 z ul. Leszczyńskiego, śp. Marian Skórski, lat 94 z ul. Legionowej, pogrzeb w poniedziałek 21.06. 2021 o godz. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Adam Gałecki, lat 75 z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 22.06. 2021 o godz. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Zofia Kosieńkowska z domu Chodkiewicz, lat 97 z al. Racławickich, pogrzeb w środę 23.06.2021 r. o godz. 14.00, cmentarz na Kalinowszczyźnie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….