Ogłoszenia duszpasterskie 20.08.2023 r.

DWUDZIESTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 sierpnia 2023

1. Dzisiaj obchodzimy 20 niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W minionym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w Katedrze Lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku.
  2. W środę 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
  3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  6. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przed kaplicą. Makulaturę prosimy składać do kontenera.
  7. Módlmy się o dobrą pogodę dla rolników, aby mogli zebrać zboże z pól.
  8. Duszpasterz Niewidomych – ks. Emil, nasz wikariusz, serdecznie zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Niewidomych z osobami towarzyszącymi do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w sobotę 9 września 2023 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. Nasza parafia w tym roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 09.2023 r. koszt 4600 zł. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Szczegóły w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  10. Serdecznie zapraszam wszystkie osoby związane ze środowiskiem prawniczym na spotkania Duszpasterstwa Prawników Archidiecezji Lubelskiej. Spotkania te odbywają się w każdy 3 piątek miesiąca w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie (kościół pobrygitkowski) przy ul. Narutowicza 6. Najbliższe odbędzie się 15 września 2023 r. o godz. 18. Rozpoczynamy Mszą Świętą, po której jest spotkanie w salach rektoratu. Liczę na Państwa obecność! Ks. Radosław Gąska – Sędzia Sądu Metropolitalnego Lubelskiego – Archidiecezjalny Duszpasterz Prawników
  11. W uroczystość MB Częstochowskiej 26 sierpnia zapraszamy na Piknik pielgrzymkowy połączony z podsumowaniem tegorocznych rekolekcji oazowych. Piknik odbędzie się w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. O godz. 16.30 Msza św. O godz. 19.30 koncert gwiazdy wieczoru – Magdy Anioł. Szczegóły w internecie i na plakatach.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., Pani Janina Wójcik z ul. Puławskiej 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Gabriela Sienkiewicz, z domu Jarmolińska, lat 94 z ul. Puławskiej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….