Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 września 2020

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na ‘Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecamy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00(7.30) i 18.00.
  3. Jutro 21 września o g. 16.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi.
  4. W poniedziałek g. 18.45 próba przygotowujących się do I Komunii Świętej w najbliższą sobotę.
  5. We wtorek o g. 18.45 próba przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę.
  6. W sobotę 26 września oraz w niedzielę 27 września br. na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym, cała kaplica w tejże godzinie  zarezerwowana jest dla dzieci. Do środka będą mogły wejść tylko dzieci, ich najbliższe rodziny i nauczyciele.  Przepraszając za te utrudnienia wszystkich chodzących na tę godzinę Mszy świętej prosimy o pozostanie na zewnątrz  lub przyjście na inną godzinę Mszy świętej.  W piątek o godz. 18.45 oraz w sobotę o godz. 9.00  spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Świętej wraz z rodzinami  oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy przynieść świece chrzcielne. W czasie I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem wjazd od ul. Popiełuszki.
  7. Wszystkie chętne dziewczynki od klasy 3 Szkoły Podstawowej, które chcą śpiewać w dziecięcej scholi „Goralki” zapraszamy na próby scholi, które odbywają się w soboty o godz. 9.30 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  8. Wszystkie chętne dzieci, dziewczynki i chłopców od klasy III Szkoły podstawowej zapraszamy również na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które prowadzi S. Noemia. Spotkania odbywają się w sobotę o g.15.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  9. Zapraszamy również młodzież od klasy VII Szkoły podstawowej do śpiewu w scholi młodzieżowej „Goralki”, spotkania w soboty o godz. 11.00 w salce przy ul. Skautów 3/33.
  10. Dorosłych zapraszamy do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent – Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w środy o godz. 17.30 w salce przy ul. Skautów 3/33. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  11. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 14 listopada 2020 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30  w nocy niedzielę. Koszt: 75 zł.  Zapisy w zakrystii.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 i 200 zł., z ul. Księżycowej 1500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Kwiek, lat 87, z ul. Popiełuszki, pogrzeb w poniedziałek 21 września o g.13.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”