Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020 r.

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas jak przyjmować Boga ochotnym sercem: ,,Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.
  2. W czwartek 24 grudnia rano w Wigilię Msze święte o godz. 6.15 i 7.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.
  3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę  wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
    Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Zbawiciela świata z Ewangelią wg Św. Łukasza, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Pamiętajmy w tym dniu przyjdźmy na Pasterkę do naszej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Zapraszamy – 24 grudnia we wtorek o godz. 23.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus, następnie śpiew kolęd razem z naszą scholą Goralki, a o godz. 24.00 Pasterka razem z chórem ,,Stella Maris”.
  4. W naszej parafii poświęcone opłatki na Święta Bożego Narodzenia z racji pandemii koronawirusa są do nabycia tylko przed kościołem i w zakrystii.
  5. 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00 (Nie ma Mszy świętej o godz. 7.30.). W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego 26 grudnia w święto Św. Szczepana zapraszamy na Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę 27 grudnia, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej. Msze święte w porządku niedzielnym.
  7. We wtorek 22 grudnia o godz. 17.00 w salce za zakrystią konferencja przed  chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  8. We wtorek 22 grudnia o godz. 17.00 w salce przy ul. Skautów, spotkanie Synodalnego Zespołu Parafialnego – szczegóły zostały przesłane droga internetową.
  9. W sylwestra 31 grudnia 2020 r. Msza święta wieczorna będzie sprawowana godzinę wcześniej tj. o godz. 17.00 w związku z ograniczeniami przemieszczania się osób od godz. 19.00.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 100, 500 zł, 200 z racji kolędy, 1000 zł na dach kościoła, z ul. Wieniawskiej – 200 zł od Grzegorza z ul. Narutowicza, 500 zł – rodzina ze Snopkowskiej, 300 zł – Pani Halina Rychnowicz, 500 zł z ul. Lelka-Sowy, z ul. Puławskiej. 100, 100 i 100 zł.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. U pana Darka przed kaplicą do nabycia kalendarze misyjne na nowy 2021 rok w cenie 7 zł.
  12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przynieśli i przynoszą dary dla potrzebujących na Święta Narodzenia Pańskiego – Bóg zapłać. Wydawanie żywności dla potrzebujących będzie we wtorek 22 grudnia o godz. 16.00.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Adolf Jan Zdżyłowski, lat 90 z ul. Puławskiej, śp. Grażyna Teresa Złotkiewicz, lat 63 z DPS, pogrzeb w poniedziałek 21.12.2020 r. o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 XII – św. Szczepan (I.w.) diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.