Ogłoszenia duszpasterskie 21.01.2024 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROK

21 stycznia 2024

1. Dzisiaj w trzecią niedzielę okresu zwykłego obchodzimy w Kościele po raz czwarty Niedzielę Słowa Bożego, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.
  2. W dniu babci i w przededniu dnia dziadka, swoimi modlitwami, obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Drodzy dziadkowie przyjmijcie najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  3. W czwartek 25 stycznia będziemy obchodzić święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jak Św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. W sobotę 27 stycznia przypada 22 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Józefa Wróbla – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. Rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych. Kolejne spotkanie w sobotę 27 stycznia o godz. 18.45 w salce za zakrystią. Narzeczonych zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę 28 stycznia będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  7. W niedzielę 28 stycznia o godz. 17.00 w salce przy ul. Skautów 3/33 zapraszamy na krótkie spotkanie informacyjne o Domowym Kościele. Domowy Kościół to gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie. Pomaga małżonkom żyjącym w sakramencie małżeństwa czerpać z łaski i mocy tego sakramentu, uczy nim żyć oraz celebrować go przez całe życie. Serdecznie zapraszamy szczególnie młode małżeństwa. Szczegóły na kartkach położonych na stoliku pod chórem do zabrania.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 10 – 19 kwietnia 2024 r. Po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Prosimy by się już zapisywać. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakatach. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
  9. „12 stycznia 2024 r. wszedł na ekrany kin film „Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160. rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu”.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafii, w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Wieniawskiej 50 zł., z ul. Przy Stawie 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Wizyta Duszpasterska – Kolęda. W naszej parafii dobiega końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. W poniedziałek zakończymy tzw. wizyty planowane. Jeżeli jednak ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od wtorku 23 stycznia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl  Plan wizyty na najbliższy tydzień.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Ociesa, lat 78 z ul. Puławskiej, śp. Józef Śmiech, lat 89 z ul. Przy Stawie, pogrzeb 22 stycznia, godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

1. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

WIZYTA DUSZPASTERSKA styczeń 2024

Dzień