Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Flisa – Ojca duchownego Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie oraz przewodniczącego Zespołu ds. Powołań Kapłańskich. Dziękujemy mu za przybycie i przybliżenie tematu powołań kapłańskich.
  3. W polskim Kościele dobiega końca 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przyświeca mu hasło: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.  Zanośmy do Boga modlitwę o trzeźwość, a także aktywizację grup i środowisk troszczących się o wychowanie dzieci i młodzieży w abstynencji.
  4.  W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek Wielkiego Postu w naszej parafii Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30,       dla młodzieży i dorosłych o godz.17.25 a w niedziele  o godz. 17.30 Gorzkie żale.
  5. W poniedziałek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Papieżu Franciszku i Papieżu seniorze Benedykcie.
  6. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Fundusz Wschodni – Caritas. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane do puszek przed kaplicą przeznaczone będą na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna”.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii, w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 150 zł., z ul. Puławskiej 100 zł, z ul. Popiełuszki 300, 400 i 500 zł., z ul. Ogródkowej 100 zł. Dziękujemy również tym wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacają ofiary na budowę kościoła bezpośrednio na nasze konto parafialne. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. Rodziców i dzieci w wieku szkoły podstawowej serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja w Lublinie na dni otwarte. Zapisy do klas pierwszych szkoły podstawowej zgodnie z określonym obwodem w dniach 1 – 12 marca br., na wolne miejsca z poza obwodu szkoły od 22 – 29 marca br. Do ogólnodostępnych klas IV i VII oraz klasy dwujęzycznej z językiem angielskim do 19 marca br. Szczegóły na stronie internetowej szkoły https://sp18.lublin.eu/rekrutacja/
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mariusz Waszczyński, lat 50 z ul. Popiełuszki, śp. Alicja Zbysław, lat 73 z al. Racławickich, pogrzeb w poniedziałek 22 lutego o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Wiktor Sokołowski, lat 73 z ul. Junoszy, pogrzeb w poniedziałek 22 lutego o godz. 14.00, cmentarz na Majdanku,  śp. Joanna Kołodziejska, lat 91 z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 23 lutego o godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….