Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021 r.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, korzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Zapraszamy codziennie do spowiedzi świętej wielkanocnej  przed Mszami świętymi.
  2. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. W dniu wczorajszym zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, dziękujemy tym wszystkim, którzy skorzystali i wzięli w nich udział. W piątek 26 marca o godz. 16.00 rozpoczną się rekolekcje dla niewidomych i potrwają do niedzieli. W związku z tym w najbliższy piątek  na Drogę Krzyżową  dla dzieci zapraszamy  na godz. 16.50, z udziałem wszystkich na godz. 17.25, a w niedziele na Gorzkie Żale o godz.17.30.
  3. Telewizja Lokalna TVP 3 zaprasza na transmisję 23 minutowych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci o godz. 9.30, a dla młodzieży o godz. 12.30 w dniach 22 – 24 marca br./poniedziałek – wtorek – środa/ Dla dorosłych o godz. 20.30 w dniach 26 – 28 marca br. /piątek – sobota -niedziela/ Zapraszamy do ich wysłuchania.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – rozpoczyna ona Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie Palm na każdej Mszy świętej.
  5. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomaga najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi. Przy wyjściu pod chórem są do zabrania ulotki z nr KRS Caritas na który możemy odprowadzić 1% podatku z naszego rocznego rozliczenia.
  6. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących. Bóg zapłać za składane dary. Zwracamy się również z prośba do naszych parafian. Jeśli znamy osoby z otoczenia, którym należałoby przekazać taką paczkę, a sami nie zgłoszą się do parafii to prosimy o przyjście do kancelarii parafialnej i zgłoszenie takiej osoby. Za wszelką okazaną pomoc dziękujemy.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki przed kościołem na kwiaty do grobu Pańskiego.
  8. W czwartek, 25 marca, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W godz. od 12.00 do 13.00 zapraszamy na Anioł Pański i adorację przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, zapraszamy do wzięcia deklaracji wyłożonej pod chórem i jej wypełnienie, a następnie złożenie w kancelarii. Złożenie przyrzeczeń będzie w czwartek na wszystkich Mszach świętych.
  9. Chór Stella Maris serdecznie zaprasza na koncert muzyki pasyjnej ,,Stabat Mater Dolorosa”  dzisiaj 21 marca 2021 r. o godz. 11.30 w naszym kościele. Koncert będzie również transmitowany na żywo na parafialnym kanale YouTube. W programie utwory pasyjne różnych epok.
  10. Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni, który nastąpi w nocy z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca br. Wskazania zegarów przesuniemy o godzinę do przodu z godz. 2:00 na godz. 3:00.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 300 zł., z ul. Puławskiej 50, 100 i 100 zł., z ul. Lelka Sowy 150 i 200 zł., z ul. Junoszy 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  13. Bardzo serdeczni dziękujemy Panu Józefowi Janiszewskiemu z ul. Legionowej za podarowany naszej parafii bardzo piękny żyrandol do kościoła. Dziękujemy również serdecznie rodzinie Państwa Grot za ufundowany dla naszej parafii 10 kg Paschał.
  14. Przypominamy o noszeniu maseczek i dezynfekcji rąk w związku z nasilającą się pandemią korona wirusa.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marian Stanisław Maj, lat 84 z ul. Ogródkowej, śp. Zygmunt Jan Piwowarski, lat 90 z ul. Legionowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….