Ogłoszenia Duszpasterskie 21.06.2020 r.

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2020

1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej i gości, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny, a zmarłych niech Bóg przyjmie do swojej chwały.
  2. We wtorek próba dzieci z kl. III A Szkoły Podstawowej nr 18 przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 18.45.
  3. W środę 24 czerwca, przypada uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Msze święte o godz. 7.00, 7.45, 9.00, 18.00 i 19.00.
  4. W środę 24 czerwca o godz. 16.00 spotkanie obowiązkowe wszystkich naszych katechetów.
  5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
  6. W czwartek 25 czerwca o g. 9.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja.
  7. W piątek 26 czerwca o godz. 8.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21  im. Królowej Jadwigi.
  8. W piątek 26 czerwca o godz. 8.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,  nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego, im. Królowej Jadwigi.
  9. Również w piątek 26 czerwca g. 8.30 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga, Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji, im. Hieronima Łopacińskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego. Za duszę śp. Elżbiety Pasternak od dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga.
  10. W przyszłą niedzielę 28 czerwca o godz. 16.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.
  11. W sobotę 27 czerwca, przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszej parafii, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym! Zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45 i Mszę świętą o godz. 18.00.
  12. Od początku epidemii koronawirusa Covid-19 modlimy się na różańcu o ustanie pandemii. Obecnie modlimy się na różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem od g. 17.00, który kończymy nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież  i dorosłych na wspólną modlitwę. Do codziennego prowadzenia różańca zapraszamy przedstawicieli poszczególnych grup będących w naszej parafii wg ustalonego porządku.
  13. Do końca miesiąca czerwca zapraszamy do kancelarii parafialnej, uczniów obecnych klas VII Szkół Podstawowych oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili, aby wziąć formularz i zapisać się na przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2021 r., które rozpocznie się we wrześniu b.r. Zapisy do końca czerwca.
  14. W poniedziałek 29 czerwca 2020 r. pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Junoszy 100 i 200 zł, z al. Racławickich 200 zł., z ul. Skatów 100 zł, z ul. Popiełuszki 150 i 400 zł., z ul. Szarych Szeregów 500 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Lucyna Rzepińska z domu Ignaciuk, lat 69 z al. Racławickich, śp. Stanisław Kosiński, lat 69 z ul. Leszczyńskiego, śp. Henryka Kucharska, lat 86 z ul. Szarych Szeregów, pogrzeb w poniedziałek o godz. 15.00, cmentarz przy ul. Lipowej.  Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.