Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021 r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord kończącego się roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po ogłoszeniach wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Program Duszpasterski na lata 2019-2022 jest pod ogólnym hasłem: „Eucharystia daje życie“. Rok 2019-2020 przeżywaliśmy pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Miniony rok 2020-2021 przeżywaliśmy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Temat obecnego roku liturgicznego 2021-2022 będziemy przeżywać pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  4. Msze święte Roratnie w Adwencie w naszej parafii będą sprawowane od poniedziałku do soboty, o godz. 6.15 rano, rozpoczniemy je 29 listopada b.r. Dla małych dzieci w soboty o godz. 16.00.
  5. Jutro 22 listopada wspomnienie Św. Cecylia (†III wiek), dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – zapraszamy.
  7. W piątek 26 listopada zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 rano w intencji ks. kanonika Konrada Dobrowolskiego z okazji imienin.
  8. Za tydzień w niedzielę 28. listopada będziemy gościć w naszej parafii męża, ojca i powieściopisarza Roberta Kościuszko. Nasz gość swoim świadectwem zachęci rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do Dobrej Przygody. Pan Robert zaprezentuje swe powieści przygodowe i gry planszowe, które będzie można pozyskać wraz z dedykacją autora.
  9. Za tydzień rozpoczniemy sprzedaż Wigilijnych świec Caritas. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas.
  10. Rozpoczyna się ostatni tydzień listopada. Codziennie o godz. 17.30 przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Zachęcam wszystkich do częstego udziału w tej modlitwie. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na ostatnie dni miesiąca listopada. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  11. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych są zbierane ofiar do puszek przed kaplicą na rzecz pomocy ubogim i bezdomnym przez Caritas oraz pomoc dla Libanu.
  12. Dzisiaj w Niedzielę Chrystusa Króla święcimy opłatki, którymi podzielimy się w Święta Bożego Narodzenia. W naszej parafii Pan Michał Szewczyk, który służy przy ołtarzu jako lektor i ceremoniarz będzie roznosił opłatki w przeźroczystych kopertach z pieczątkami naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na budowę kościoła. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  13. Składamy serdeczne podziękowanie jednej z naszych parafianek, która ufundowała tron pod monstrancję przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu. Serdeczne Bóg zapłać.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100, 100, 100, 100, 150, 150, 200 zł., z ul. Puławskiej 100 i 200 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Przy Stawie 150 zł., z ul. Legionowej 200 zł., z ul. Ogródkowej Pani Lucyna Knieć 200 zł., z ul. Skautów 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301
  15. W przedsionku kaplicy zbieramy do specjalnego pojemnika zużyte telefony komórkowe i tablety.
  16. Zbieramy dary rzeczowe: długoterminowa żywność, chemia gospodarcza, środki czystości na rzecz potrzebujących ubogich w parafii, czy też na rzecz kuchni dla ubogich. Dary będzie można składać do kosza w kaplicy przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  17. Zachęcamy do czytania i kupowania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Wiesława Sikora, lat 73, z ul. Puławskiej. Polećmy je i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”