Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2021 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 sierpnia 2021

1. Dzisiaj obchodzimy 21 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W poniedziałek 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. W naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
  3. Wtorek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  4. Czwartek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. Piątek, 27 sierpnia, wspomnienie Św. Moniki, a w sobotę 28 sierpnia, wspomnienie Św. Augustyna – jej syna o którego nawrócenie Św. Monika modliła się przez 40 lat.
  6. Niedziela 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  7. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  8. Za trzy tygodnie w sobotę 11 września o godz. 19.00 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy w sobotę do salki za zakrystią.
  9. W dniu 4 września 2021 r. w sobotę organizujemy pielgrzymkę busem lub autokarem (zależnie od ilości osób) do Wąwolnicy na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Wyjazd godz. 18.30, powrót ok. 24.00, koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii do czwartku 3 września włącznie.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października 2021 r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej do końca sierpnia.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 100, 150 zł., z ul. Puławskiej 100 i 300 zł., z ul. Głowackiego 500 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Popiełuszki 300 zł. Pani Michalina Dąbkowska 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337