Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2023 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROK

22 stycznia 2023

1. Dzisiaj trzecią niedzielę okresu zwykłego obchodzimy w Kościele po raz czwarty jako Niedzielę Słowa Bożego, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.
  2. W dniu dzisiejszym po południu serdecznie zapraszamy na koncert chóru „STELLA MARIS” w naszym nowym kościele, który rozpocznie się o godz. 17.15. Dyrygent – Barbara Cedrowska.
  3. W dniu dziadka, swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Drodzy dziadkowie przyjmijcie najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  4. W środę 25 stycznia będziemy obchodzić święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jak Św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  5. W czwartek 26 stycznia o godz. 18.45 spotkanie Nowej Rady Duszpasterskiej, salka ul. Skautów 3/33.
  6. W piątek 27 stycznia przypada 22 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Józefa Wróbla – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  7. Rozpoczęły się konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych. Kolejne spotkanie w sobotę 28 stycznia o godz. 18.45 w salce za zakrystią. Narzeczonych zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę 29 stycznia będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  9. Od piątku 27 stycznia do 3 lutego br. na placu przed kościołem będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafii, w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Junoszy 200 zł., z ul. Szarych Szeregów 400 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Wizyta Duszpasterska – Kolęda. W naszej parafii dobiega końca wizyta duszpasterska zwana kolędą. W poniedziałek zakończymy tzw. wizyty planowane. Jeżeli jednak ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Wizyty dodatkowe rozpoczniemy od wtorku 24 stycznia. Termin można będzie ustalić również po 29 stycznia, po feriach zimowych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Eugeniusz Podstawka, lat 90 z ul. Junoszy, pogrzeb 25 stycznia, godz. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….