Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022 r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022

1. W VI niedzielę Wielkanocy Pan Jezus przypomina nam o bardzo ważnym przykazaniu, przykazaniu miłości, które winniśmy realizować w naszym życiu jako ludzie wierzący, co ma nas wyróżniać jako tych, którzy podążają za Chrystusem.
  2. Miesiąc maj w szczególny sposób jest poświęcony Maryi. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe wieczorem o godz. 17.40. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
  3. W czwartek 26 maja br. zapraszamy na godz. 18.35 na nabożeństwo Via Lucis – Droga Światła.
  4. W czwartek 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Stąd też zapraszamy wszystkich w czwartek 26 maja na godz. 17.40 na Nabożeństwo Majowe, a później na wspólną Eucharystię o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  5. W przyszłą sobotę 28 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr. 1 przystąpią do I Komunii Świętej, a niedzielę 29 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr.2 przystąpią do I Komunii Świętej. W piątek 27 maja o godz. 16.30 spowiedź dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr. 1 i 2 przystępujących do I Komunii Świętej wraz z rodzinami  oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy przynieść świece chrzcielne. Natomiast w piątek 27 maja zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej na godz. 18.45 do posprzątania kaplicy, umycia okien oraz  prac porządkowych wokół kaplicy i kościoła. Prosimy  również o zabranie za sobą odpowiednich środków i sprzętu. Za pomoc już dziś z góry dziękujemy. W czasie uroczystości I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem wjazd od ul. Popiełuszki, pomiędzy ogrodzeniem, a kościołem.
  6. Kolejna próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr. 2 w poniedziałek 23 maja o godz. 16.30, w środę o godz. 18.30.
  7. Kolejna próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21, gr. 1 we wtorek 24 maja o godz. 18.30.
  8. W poniedziałek 30 maja 2022 r. na Mszy świętej o godz. 18.00 oraz na konferencji po Mszy świętej gościć będziemy w naszej parafii Ks. Marcello Stanzine z Italii, będzie to spotkanie w Anielskiej Sprawie. Mówił będzie o Aniołach.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 22, 100 i 150 zł., z ul. Junoszy 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., od wspólnoty Galilejczyków 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Wiesława Paszkowska, lat 70, z ul. Głowackiego, pogrzeb we wtorek 24 maja o g. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Maja Maria Wach, lat 69, z ul. Puławskiej, pogrzeb w środę 25 maja o g. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….