Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2024 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 września 2024

1. W dniach 28 i 29 września 2024 r. będziemy przeżywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. 350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci. O tych wydarzeniach w kazaniach przypomni nam ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Wprowadzenie i powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii będzie miało miejsce w sobotę 28 września przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Pożegnani w niedzielę 29 września po Mszy świętej o godz. 18.00. Z tej okazji będzie można też nabyć pamiątkowe obrazy, książki oraz modlitewniki. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji nawiedzenia obrazu i relikwii w niedzielę 29 września rano o 7.10 zamiast godzinek o NMP będą śpiewane godzinki ku czci Św. Małgorzaty Marii Alacoque.
  2. W niedzielę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tych Bożych wysłanników, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój W tym dniu odpust w parafii Św. Michała Archanioła, suma odpustowa o godz. 12.00.
  3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdy, ks. abp Stanisław Budzik podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki finansowej w celu wsparcia ofiar powodzi. Zbiórka do puszek we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 22 września 2024 r.       Zebrane środki jak i indywidualne ofiary można wpłacać bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej: 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „POWÓDŹ”, lub w kasie Caritas w Kurii Metropolitalnej. Jednocześnie lubelska Caritas, przy współpracy z Caritas Diecezji Świdnickiej, na terenie której znajduje się Kotlina Kłodzka, uruchomiła zbiórkę rzeczową. Do Centrali Caritas w Lublinie przy ul. Unii Lubelskiej 15 można przekazywać takie rzeczy, jak:  koce, śpiwory, środki czystości, łopaty, miotły, wiadra, młotki (5/10 kg), łomy, latarki, świeczki, majzel do skuwania ściany, rękawice i okulary ochronne, odzież ochronna, termosy i kubki termiczne, a także pompy wody oraz osuszacze powietrza. Zbiórkę wyżej wymienionych rzeczy dla powodzian od jutra codziennie w godz. 7.00 – 8.00 i popołudniu w godz. 17.00 -19.00 rozpoczyna nasza parafia. Powyższe rzeczy prosimy przynosić do salki za zakrystią. Jeżeli są osoby chętne, które chciałyby jako wolontariusze wyjechać na tereny popowodziowe, prosimy o kontakt na maila pod adresem powodz@lublin.caritas.pl Osoba musi być pełnoletnia, praca na miejscu jest wymagająca fizycznie. Szukamy także wolontariuszy, którzy zajmowaliby się gotowaniem posiłków na miejscu.
  4. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 12 października 2024 r. Wyjazd z parafii o godz. 6.30 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 100 zł. Zapisy w zakrystii.
  5. Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej do śpiewania w dziecięcej scholi „Goralki” spotkanie scholi w środę 23 września o godz. 16.00. Zapraszamy. Prowadzi organistka Pani Martyna.
  6. Zapraszamy również młodzież do śpiewania w młodzieżowej scholi „Goralki”  spotkanie scholi  w piątek 25 września o godz. 19.00. Zapraszamy. Prowadzi organistka Pani Martyna.
  7. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w archidiecezji lubelskiej, 5 października 2024 r. w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11), odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ich duszpasterzy, animatorów i zaproszonych gości pod hasłem „Rozpaleni”. Będzie to trzecie tak duże wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej, organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego. Patronat Honorowy nad spotkaniem objął abp Stanisław Budzik. Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnych. Zapisy od 18 września za pośrednictwem strony internetowej www.rozpaleni.lublin.pl – uwaga! – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie potrwa od godziny 10.00 do ok. 14.30. Możliwość wejścia na halę od godz. 9.00. Więcej informacji: www.rozpaleni.lublin.pl
  8. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przy żółtym kontenerze.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stoliku pod chórem.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł., z ul. Lelka Sowy na drzwi do kościoła 300 zł., bezimiennie na drzwi do kościoła 500 zł.  Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Aleksandra Paździora, lat 92 z ul. Puławskiej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”