Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2019 r.

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: ,,oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”
  2. We wtorek rano w wigilię Msze święte o godz. 6.15, 7.00 i 7.30. Nie będzie Mszy świętej o godz.18.00
  3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce nie musi pozostawać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamiętajmy w tym dniu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
  4. Zapraszamy – 24 grudnia o godz. 23.30 – Nowenna do Dzieciątka Jezus, następnie śpiew kolęd z naszą scholą Goralki a o godz. 24.00 Pasterka razem z chórem ,,Stella Maris”. Po pasterce tradycyjnie przełamiemy się opłatkiem składając życzenia.
  5. 25 grudnia w Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00 (nie ma Mszy świętej o godz. 7.30).
  6. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego 26 grudnia w święto św. Szczepana zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. (nie ma Mszy świętej o godz. 16.00).
  7. 27 grudnia w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę 29 grudnia, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  9. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy tradycyjnie po świętach od 27 grudnia/piątek/, od ul. Puławskiej, szczegóły w drugi dzień świąt. Pamiętajmy, że jeżeli w wyznaczonym terminie nie możemy być w domu to prosimy przyjść do kancelarii parafialnej, aby umówić się na inny dodatkowy termin.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 50 i 200 zł., z ul. Legionowej 100 zł.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przynieśli dary dla potrzebujących na Święta Narodzenia Pańskiego Bóg zapłać.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Teofil Urbański, lat 86 z ul. Puławskiej, śp. Halina Kłysiak, lat 85 z ul. Junoszy, śp. Stefan Prężyna, lat 75 z Żyrzyna, śp. Ewa Jurkiewicz, lat 77 z ul. Leszczyńskiego, pogrzeb w wigilię o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Zmarł również w tym tygodniu ks. Prałat dr Czesław Szczęsny, lat 82, wikariusz generalny, wieloletni ekonom diecezjalny, dyrektor Seminarium Duchownego, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pogrzeb jutro 23 grudnia o godz. 13.30 w Archikatedrze Lubelskiej. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek…”.