Ogłoszenia duszpasterskie 23.01.2022 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROK

23 stycznia 2022

1. Dzisiaj trzecią niedzielę okresu zwykłego obchodzimy w Kościele po raz trzeci jako Niedzielę Słowa Bożego, poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj 23.01. br. o g. 17.15 Chór STELLA MARIS zaprasza na koncert kolęd pt.”Puer Natus…” w naszej kaplicy. Wystąpią: Chór dziecięcy PEREŁKI ze Szkoły Podstawowej nr 21, im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Chór STELLA MARIS z parafii Bł. Bpa Władysława Gorala w Lublinie, Zespól Instrumentalny – muzyków i uczniów lubelskich szkól muzycznych, Dyrygent – Barbara Cedrowska. Serdecznie zapraszamy. Transmisja live również na kanale Youtube parafii Bł. Bpa Władysława Gorala.
  3. We wtorek 25 stycznia będziemy obchodzić święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Jak Św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata. Msze święte w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. We wtorek 25 stycznia o godz. 16.00 spotkanie katechetów.
  5. W czwartek 27 stycznia przypada 21 rocznica święceń biskupich ks. biskupa Józefa Wróbla – biskupa pomocniczego naszej archidiecezji lubelskiej, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  6. W czwartek 27 stycznia o godz. 17.00 w salce za zakrystią spotkanie dzieci należących do dziecięcej scholi „Goralki” oraz dzieci chętnych do śpiewania w scholii. Zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę 30 stycznia będziemy obchodzić Światowy Dzień Trędowatych. Po Mszach świętych do puszki przed kaplicą będzie można złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Trędowatym.
  8. W przyszłą niedziele 30 stycznia nasz chór „Stella Maris” śpiewa w Archikatedrze Lubelskiej na Mszy świętej o godz. 17.00, a o godz. 18.00 będzie koncert naszego chóru. Serdecznie zapraszamy.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W tym roku w kwietniu nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Włoch. Termin 20 – 29 kwietnia 2022 r. Koszt 350 euro + 1200 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii do 30 stycznia 2022 r.
  11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafii, w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 100 zł., z ul. Przy Stawie 100 i 200 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Rayskiego 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Legionowej 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Wizyta Duszpasterska – Kolęda.

W tym roku wizytę duszpasterską – kolędową rozpoczęliśmy w wersji hybrydowej tzn. poprzez tradycyjną wizytę w domach oraz poprzez nabożeństwa w kaplicy. Wizyty w domach rozpoczęliśmy od 3 stycznia 2022 r. i trwać będą do końca stycznia b.r. Rodziny, które chcą przeżyć kolędę w sposób tradycyjny prosimy o zgłoszenie zaproszenia dla księży do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie do 30 stycznia 2022r.  Natomiast wczoraj 22 stycznia zakończyliśmy nabożeństwa w kaplicy, które trwały przez dwa tygodnie. W czasie Mszy świętej modliliśmy się o Boże błogosławieństwo na  kolejny 2022 rok dla naszych rodzin i domów w których mieszkamy. Słuchaliśmy słowa Bożego, odmawiana była specjalna modlitwa zawierzającą nas i nasze mieszkania pod opiekę Bożą.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom za ofiary, które z racji wizyty duszpasterskiej i spotkania kolędowego składacie na budowę kościoła m.in. w kaplicy do puszki przy szopce. W tym roku szczególnie na dach naszego kościoła. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii –  goral.diecezja.lublin.pl

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Halina Szczęsna, lat 91 z ul. Popiełuszki, śp. Krystyna Maria Ozimek, lat 81 z ul. Wieniawskiej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….