Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020 r.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 sierpnia 2020

1. Dzisiaj obchodzimy 21 niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  2. Jutro, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  3. W środę 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. W czwartek wspomnienie Św. Moniki, a w piątek wspomnienie Św. Augustyna – jej syna o którego nawrócenie Św. Monika modliła się przez całe swoje życie.
  5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.
  6. Dzisiaj po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących dzieci – organizowana przez Caritas pod hasłem „Tornister pełen Uśmiechów”.
  7. W przyszłą niedzielę 30 sierpnia po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej.
  8. Za dwa tygodnie w sobotę 5 września o godz. 19.00 rozpoczyna się 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy w sobotę do salki za zakrystią.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100, 150 zł., 100 euro, z ul. Puławskiej 100, 100 zł., z ul. Szarych Szeregów 1000 zł., z ul. Junoszy 350 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy składają ofiary bezpośrednio na konto parafialne.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Wanda Fedorowicz, lat 89  z ul. Popiełuszki, śp. Jerzy Matysek, lat 77 z ul. Głowackiego, śp. Stanisław Andrzej Puchała, lat 66  z ul. Przy Stawie,  śp. Marcin Ryczek, lat 32 z ul. Głowackiego. Polećmy ich  i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”