Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022 r.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 października 2022

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj możemy to uczynić składając ofiary do puszki przed kaplicą na „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego” i na „Fundusz Solidarności Misyjnej”.
  2. We wtorek 25 października br. po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna w salce za zakrystią – zapraszam
  3. W piątek, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. W tym dniu zapraszamy wszystkich na Mszę świętą dziękczynno – błagalną o godz. 18.00 w intencji Ks. Tadeusza Gruzy – naszego seniora z okazji imienin z prośbą dla niego o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, światło Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej, błogosławionego biskupa Władysława Gorala i Świętego Tadeusza.
  4. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru.  Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  5. Warunki uzyskania odpustu dla zmarłych w dniach 1-8 listopada. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Zachęcamy gorąco do skorzystanie z tego ogromnego skarby, który daje nam Kościół.

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, Archidiecezja Lubelska uruchomiła usługę przeglądania cmentarzy on-line. Obecnie dostępny jest podgląd map czternastu cmentarzy posiadających ewidencję grobów oraz pochowanych osób.  Moduł ten jest częścią większego środowiska e-administracji kościelnej, nad którym trwają prace. Zapraszamy do korzystania: https://wierny.kosciol.app/cemetery
  7. Spotkanie Scholii Dziecięcej „Goralki” we wtorek o godz. 17.00 w salce za zakrystią.
  8. Zachęcamy do czytania i zakupu tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięcznika L’osservatore Romano oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 euro, 100 i 300 zł., z ul. Popiełuszki 100 zł., z ul. Wieniawskiej 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Wójcik, lat 80, z ul. Ćwiklińskiej, śp. Marian Kowalski, lat 79, z ul. Skautów, śp. Krystyna Jeż, lat 95, z ul. Głowackiego/DPS/, śp. Bogumiła Stanisława Włodarczyk, lat 89 z al. Racławickich, śp. Zofia Czarnecka, lat 85 z ul. Przy Stawie, pogrzeb w czwartek 27.10.2022r., godz.10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”