Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24 kwietnia 2022

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej kaplicy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
  3. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
  4. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w ramach obchodów Dnia Dobra – w dniu patronalnego święta Caritas, zaprasza 24 kwietnia 2022 r. na Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Litewskim w Lublinie. Obchody Dnia Dobra rozpocznie Msza Święta o godz. 12.00 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.
  5. Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku przypada ona na 24 kwietnia i będzie obchodzona w całej Polsce po raz pierwszy jako Dzień Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. Wojna w Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst. Przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.
  6. W programie Pikniku przewidziane zostały polsko-ukraińskie koncerty – na scenie wystąpią The Fedor Family, Don’t tell mom oraz Irina Podgajnaja i Anna Khodorovska – zwyciężczyni ukraińskiego programu The Voice. Zaplanowane zostały także liczne atrakcje pod sceną – dmuchańce, bańki mydlane XXL, malowanie twarzy, warsztaty muzyczne i plastyczne, możliwość pomiaru ciśnienia czy wykonanie analizy składu ciała, a także stoiska z popcornem, watą cukrową, ciastami czy kiełbaskami z grilla.
  7. Przyszła trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce będzie obchodzona jako kolejna Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej XIV Tydzień Biblijny.
  8. W sobotę 30 kwietnia 2022 r. młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, przyjmie dary Ducha Świętego na Mszy świętej o godz. 12.00 z rąk ks. bpa Artura Mizińskiego. Bezpośrednie przygotowania kandydatów do bierzmowania będą w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30, a w piątek o godz. 17.00 przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
  9. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 27 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły).
  10. W piątek 29 kwietnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 i o godz. 16.00 w intencji tegorocznych maturzystów prosząc dla nich o światło Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo na czas zdawanych egzaminów.
  11. W sobotę 30 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 w salce za zakrystią rozpoczniemy kolejny cykl przygotowań narzeczonych do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Narzeczonych zapraszamy.
  12. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz rozpoczyna i prowadzi Misje Święte w parafii w Firleju, które potrwają w 1 maja i prosi o modlitwę w tej intencji.
  13. Ojcowie Karmelici oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Józefa w Lublinie (ul. Świętoduska 14) w dniu wspomnienia liturgicznego św. Józefa Robotnika, 1 maja 2022 roku (niedziela). Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik Podczas Eucharystii poświęcona zostanie ikona Świętej Rodziny, która będzie peregrynować wśród rodzin Domowego Kościoła w naszej archidiecezji. Od 13.30 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin co pół godziny. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Przy Stawie 50 i 100 zł., z ul. Puławskiej 100 i 100 zł., Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:   BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  16. Zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii polećmy Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!