Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

25 luty 2024 r.

1. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia na rozpoczęty Wielki Post, powstrzymujmy się od udziału w  rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i innych używek, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  2. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 17.25, w niedziele na Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7.10, na Gorzkie Żale o godz. 17.30. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30 z wyjątkiem I piątku miesiąca marca, wówczas Droga krzyżowa będzie o godz. 16.00.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 17 – 20 marca 2024 r. Już od dziś módlmy się w intencji naszych rekolekcji i księdza rekolekcjonisty.
  4. W piątek 1 marca przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. W naszym kościele spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza Święta. Droga krzyżowa dla dzieci z racji I Piątku miesiąca będzie o godz. 16.00. W pierwszą sobotę prosimy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  6. W Polskim Kościele trwa 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zanośmy do Boga modlitwę o trzeźwość, a także aktywizację grup i środowisk troszczących się o wychowanie dzieci i młodzieży w abstynencji.
  7. Serdecznie zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie nowo tworzącej się wspólnoty Młodzieży Rodziny Sercańskiej we wtorek na godz. 18.00 w domu Sióstr Sercanek przy ul. Norwida 3 .Zapraszamy też uczniów ze szkoły podstawowej na spotkania które odbywają się w czwartki o 16.30 na salce parafialnej przy ul. Skautów 3/33.Szczegóły na plakatach i u Siostry Bożymiry. Serdecznie zapraszamy również dzieci i młodzież, szczególnie z grup Sercańskich na ogólnopolskie kolonie w Jarosławcu nad morzem, Szczegóły na plakacie i u S. Bożymiry.
  8. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  9. W przyszłą niedzielę 3 marca ofiary zebrane do puszek przed kaplicą przeznaczone będą na Fundusz Wschodni – Caritas
  10. Przymiarka strojów komunijnych dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 będzie we wtorek 27 lutego 2024 r. o godz. 18.40, a dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 będzie w środę 28 lutego 2024 r. o godz. 18.40. Rodziców z dziećmi z klas III zapraszamy.
  11. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie w nocy z 8 na 9 marca 2024 r. Msza Święta rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Trasa fioletowa im. błogosławionego biskupa Władysława Gorala po raz kolejny będzie wiodła przez naszą parafię.  Przy naszej kaplicy jest stacja II. W tym dniu od godz. 20.00 do 21.30 zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na Ekstremalną Drogę krzyżową przez stronę internetową. edk.lublin.pl  Składane deklaracje przejścia EDK umożliwiają przygotowanie odpowiedniej liczby pakietów dla uczestników.
  12. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 10 – 19 kwietnia 2024 r. Po Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej i na plakatach. To już ostatnie miejsca.
  13. Serdecznie zachęcamy do wsparcia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zabierając za sobą ulotkę ze stolika pod chórem z nr KRS -u Caritas Archidiecezji Lubelskiej do rozliczenia 1.5% podatku.   Aby przekazać 1.5 % podatku:  Należy wpisać w rozliczeniu PIT numer KRS Caritas Archidiecezji Lubelskiej – 00000204819.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 100, 100 zł., z ul. Skautów 400 zł., z ul. Przy Stawie 100 zł., z ul. Leszczyńskiego 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł.Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Krawczyk, lat 96 z ul. Puławskiej, śp. Adam Nowakowski, lat 71 z ul. Skautów, śp. Wiesława Mitura, lat 72 z ul. Skautów, pogrzeb w poniedziałek 26.02. 2024 r., godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Marianna Wojtyła – Zientara , lat 79 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 27.02. 2024 r., godz.11.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….